Гасло українських націоналістів 90-тих років 20 століття дивним чином розходилося з образом українського націоналіста, створеним радянською пропагандою. Про це заявив художник Олександр Ройтбурд у своєму інтерв'ю "Обозревателю", передають Патріоти України.
"Український націоналізм має широкий спектр, від націонал-демократичного і націонал-ліберального до квазіфашістських проявів. Навряд чи В'ячеслав Чорновіл був би в захваті від текстів пані Фаріон або пана Тягнибока. "Рух" на політичну сцену вийшов із гаслом: "Україна повинна бути країною, де українцям краще, ніж у Канаді, росіянам краще, ніж у Росії, євреям краще, ніж у Ізраїлі". Це слоган "Руху" 1989 року. Я пам'ятаю, наскільки мене це дивувало, адже це розходилося з образом українського націоналіста, створеним радянською пропагандою", - вважає він.
За словами художника, весь спектр націоналізму існує зараз в українському політикумі. Деякі з тих, хто дотримувався поглядів на межі нацизму три роки тому, стали висловлюватися більш цивілізовано і виважено, а інші, навпаки, радикалізувалися.
"Але в цілому хочу нагадати, що сучасний світ дуже відрізняється від того світу, в якому були сформульовані націоналістичні постулати. У націоналізму є певний мобілізаційний потенціал, особливо під час визвольних воєн. Але не можна державі повністю ототожнюватися з націоналістичною позицією. Тому що націоналізм когось мобілізує - як правило, тих, хто вже і так мобілізований, - а когось відлякує. Зокрема, я не вважаю позицію Інституту національної пам'яті зваженою, вона відверто одностороння. Це міфотворчість, яка якусь частину українців надихає, але в цілому, як будь-яку міфотворчість, я вважаю її шкідливою", - підсумував Ройтбурд.
Головне управління розвідки Міноборони заявило про знищення бронеавтомобіля "Тигр" з "кадировцями" у тимчасово окупованому Мелітополі, передають Патріоти України. "3 квітня на околиці тимчасово окупованого Мелітополя Запорізької області вибухнув броньо...
Запроваджені президентом США Дональдом Трампом тарифи можуть серйозно вдарити по американській оборонній промисловості, ускладнивши міжнародне співробітництво у сфері озброєнь та підвищивши вартість виробництва військової техніки, передають Патріоти Ук...