"Не тільки "Нептун", або Як українці навчили "зенітку" С-125 топити кораблі", - блогер (фото, відео)

"В очікуванні міжнародної підтримки Україна й сама не гає часу, приводячи у бойову готовність власне озброєння", - пише у своєму блозі Руслан Рудомський, повідомляють Патріоти України, і продовжує:

"Після того, як 25 листопада Росія вдалася до неприхованої військової агресії проти українських військових кораблів у Керченській протоці, життя в Україні різко змінилось: воєнний стан, навчальні збори, прискорення процесу введення в експлуатацію нової зброї та військової техніки тощо.

Зокрема, 5 грудня на військовому полігоні в Одеській області Збройні сили України відпрацювали систему берегової оборони за допомогою модернізованого ракетного комплексу С-125 та випробували українські крилаті ракети "Нептун".

За словами секретаря РНБО Олександра Турчинова, завданням крилатої ракети "Нептун" було перевірити дальність та точність ураження надводних цілей, з чим вона впоралась на відмінно: ціль було знищено на відстані 280 кілометрів.

Що стосується зенітно-ракетного комплексу С-125, то його перевіряли на точність та надійність враження плавзасобів. Результат: 8 пусків – 8 знищених надводних цілей. І це також відмінний показник, враховуючи те, що лише в травні цього року ЗРК С-125 були повернені на озброєння ЗСУ зі складів зберігання, куди вони були "списані" на початку 2013-го року рішенням тодішнього міністра оборони України росіянина Павла Лебедєва.

Взагалі, ЗРК С-125 – це досить древній вид ракетного комплексу, який перебував на озброєнні ЗСУ СРСР ще з 1961-го року. Щоправда, з того часу комплекс зазнав багатьох модернізацій та вдосконалень, особливо після розпаду Радянського Союзу, що породило цілий модельний ряд по суті нових ЗРК.

В Україні цей процес призвів до появи у 2010-му році модифікації С-125-2Д (експортний варіант – "Печора-2Д") розробки НВП "Аеротехіка-МЛТ", яка у 2018-му році була вдосконалена ракетою 5В27Д-М2 розробки КБ "Луч" та державного підприємства "Радіонікс" і отримала назву С-125М "Печора". Судячи з усього, останню версію й випробовували вчора на полігоні в Одеській області.

Власне, про плани створити у Збройних силах України зенітно-ракетний полк на озброєнні якого будуть модернізовані ЗРК С-125М "Печора" почали говорити ще в лютому 2018-го року. Передбачалося, що до складу полку може входити до 4-х дивізіонів, в складі кожного з яких буде до 4-х пускових установок з 16-ма ракетами. Для цього в травні й були розконсервовані С-125, про що йшлося вище.

Про С-125М "Печора" відомо, що цей ЗРК є глибокою модифікацією базової системи, який може стріляти різними керованими ракетами: як 5В27Д-М2 з активною радіолокаційною головкою самонаведення, так і 5В27Д-М1 з напівактивною головкою самонаведення.

При оснащенні зенітними керованими ракетами 5В27Д-М2 з активною радіолокаційною головкою самонаведення, на початковій ділянці ракета рухається за аеробалістичною траєкторією. Такий політ ракети істотно збільшує дальню межу зони ураження, яка з новими ракетами становить 40 км (була 18 км), і максимальну висоту зони ураження, яка тепер 25 км (була 18 км). Використання на прикінцевій ділянці траєкторії наведення ракети дозволяє здійснити принцип "пустив і забув", що істотно скорочує час роботи комплексу з пошуку і захоплення цілей на супровід. Також це дозволяє істотно зменшити вплив активних навмисних перешкод головці самонаведення ракети, що забезпечує високу ймовірність (більше 0,9) ураження цілі.

У модернізованій ракеті 5В27Д-М1 з напівактивною головкою самонаведення реалізований комбінований спосіб наведення на ціль. На початковій ділянці траєкторії застосовується інерційне наведення в точку попередження з радіокорекцією від FCR-125 її положення і швидкості при маневрі цілі. На кінцевій ділянці траєкторії застосовується напівактивне самонаведення після захоплення цілі при підсвічуванні FCR-125.

FCR-125 – це нова радіолокаційна система виявлення, призначена для автономного виявлення, розпізнавання, супроводу літаючих об'єктів (цілей) і наведення ракет. Щілинна антенна решітка FCR-125 здійснює огляд простору в секторі за азимутом ± 300, а за кутом місця від -20 до +450. Дальність виявлення повітряних цілей становить130 км.

Але найбільшою перевагою є те, що FCR-125 забезпечує одночасний супровід однієї цілі і наведення на неї до 2-х ракет 5В27Д; одночасний супровід до 3 цілей і наведення на них до 6 ракет 5В27Д-М1; одночасний супровід до 4 цілей і наведення на них до 8 ракет 5В27Д-М2.

На початку 2018-го року промайнула інформація, що планується серійна модернізація саме ракет 5В27Д-М2 з активною радіолокаційною головкою самонаведення, перші випробування якої успішно пройшли в січні цього року.

Взагалі, прямим призначенням С-125М "Печора" є знищення низьколітаючих і малорозмірних цілей за умов впливу всіх видів радіоперешкод. Мова йде, переважно, про ворожі дрони і крилаті ракети. Власне, на початку листопада цього року було успішно завершено бойові стрільби – спочатку по літаках з імітованими пусками ракет, а потім і по БПЛА ВР-3 "Рейс". Майже всі цілі було знищено.

Однак, у Генштабі ЗСУ не стали заганяти себе в рамки загальноприйнятого шаблону, а вирішили випробувати цей модернізований ракетний комплекс і для знешкодження морських надводних цілей. Як вже зазначалося вище – успішно (8 пусків – 8 знищених надводних цілей).

Тобто, універсальний ракетний комплекс С-125М "Печора" може виконувати задачі як по захисту повітряного простору держави, так і оборони з моря, що робить його особливо цінним у світлі останніх подій у Керченській протоці і потенційної загрози агресії Росії з моря. Відкритим залишається лише питання: як швидко він з'явиться на озброєнні ЗСУ?".

Джерело: Depo.ua

Це відкрита боротьба двох регулярних армій: Резніков розповів, чи можливе "заморожування" війни в Україні

середа, 17 серпень 2022, 15:25

Війна, яку розпочала агресорка Росія 24 лютого, не може бути "замороженою", як це було після анексії Криму та окупації частини Донбасу. Міністр оборони Олексій Резніков каже, що можливий варіант пониження активності залежно від того, який сезон. Крім т...

"Путін не пропустить цю дату": Генштаб розповів, чи впорається українська ППО з масованим обстрілом з Росії і Білорусі

середа, 17 серпень 2022, 15:12

Попередньо, 23-24 серпня в Україні очікують масовану ракетну атаку збоку РФ. Українські Збройні сили готуються відбивати ворожі атаки. Чи впорається українська ППО з великою кількістю ворожих ракет в ефірі телеканалу Freedom розповів ексзаступник начал...