Україна замість вугілля антрацитної групи з непідконтрольних територій може постачати його з Росії або Південно-Африканської Республіки, але воно буде в два рази дорожче. Про це заявив в ефірі програми "Факти тижня" міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик, повідомляють Патріоти України
"Альтернативні джерела можна знайти, починаючи з завтрашнього дня. Але що ми міняємо. З завтрашнього дня ми можемо почати поставку антрацитної групи вугілля з Кузбасу, тільки замість своїх шахтарів будемо платити гроші російським шахтарям, замість надходжень до бюджету в Україні ми будемо платити в російський бюджет", - сказав він.
Насалик також додав, що вуглевидобувні підприємства Донбасу зареєстровані в Україні, і податки надходять до бюджету України.
За словами міністра, продовження блокади поставок вугілля з непідконтрольних територій призведе до дестабілізації української енергосистеми, зупинки металургійних підприємств, що призведе до зниження надходжень валюти в Україну, а також до втрати 300 тис.робочих місць.
На уточнююче запитання про альтернативи вугіллю-антрациту з Донбасу Насалик відповів, що "альтернативні джерела є. Це - з Росії - але буде в два рази дорожче. З тієї ж Південно-Африканської Республіки, тільки термін його поставки буде 40- 50 днів, і він буде в два рази дорожче, ніж український".
Служба безпеки України (СБУ) ймовірно розслідує схему постачання українського зерна до Ірану в обхід чинних обмежень на торгівлю з іранськими резидентами. За версією слідства, це зерно могло використовуватися як частина розрахунків Росії за безпілотник...
Польські розробники провели успішні випробування нового далекобійного безпілотника Striker в умовах українського полігону. Апарат здатний вражати цілі на відстані до тисячі кілометрів від точки запуску, Патріоти України з посиланням на портал Мілітарн...