Неприємний ювілей: Рівно 10 років тому Тимошенко та Путін уклали кабальну для України газову угоду. Як це було (відео)

"День пройшов плідно", - заявила тоді Юлія Володимирівна... Сьогодні та кабальна угода добігає кінця. Росія має укладати новий контракт з Україною на транзит газу до Європи.

10 років тому, 19 січня 2009-го, Юлія Тимошенко підписала контракт, за яким Україна мала купляти майже вдвічі більше "блакитного палива" за потребу, платити "драконівські" штрафи на недобір газу і закладав поступове підвищення ціни на російське паливо до нереальних за тих часів розмірів, нагадують Патріоти України.

Росія і Україна уклали 10-річні контракти на постачання російського газу в Україну і його транзит через українську територію. Угоду після п'яти годинних перемовин підписали прем'єр-міністри Росії і України Володимир Путін і Юлія Тимошенко.

"Виділю головне: у торгівлі природним газом Росія й Україна переходять на ринкову європейську формулу вирахування ціни вже з 2009 року. Крім того, зі схем розрахунків за поставлений газ цілком виключаються різного роду посередницькі структури", - заявив після зустрічі Путін.

"Ми прийшли до взаєморозуміння. Одразу після підписання документів по транзиту та купівлі поставки газу в Європу відновляться. День пройшов плідно", - заявила тоді Тимошенко.

Газові контракти довелось підписувати через відмову російського газового монополіста "Газпрому" у повному обсязі постачати газ в Україну 1 січня 2009-го. Тоді Москва вимагала підписати новий контракт з вищою ціною.

З нового, крім ціни, у контракті опинився пункт "бери або плати". Він передбачав штрафи для української сторони в разі недобору російського газу щодо обсягу, зазначеного в контракті. Ціна газу того року складала $232.

2010-го президенти України і Росії – Віктор Янукович і Дмитро Медведєв підписали "Харківські угоди". Тоді перебування російського флоту в Криму продовжувалось до 2042 року в обмін на знижку в $100 на кожну тисячу кубометрів газу.

Після окупації Криму у березні 2014-го Росія в односторонньому порядку скасувала ці домовленості. Тоді почала вимагати нову ціну за паливо - $485. Вдвічі більше, ніж було. Україна не купує російський газ понад чотири роки.

2018-го Стокгольмський арбітражний суд зобов'язав виплатити за угодою 2009-го на користь "Нафтогазу" $ 2,56 млрд. Після перемоги у суді Тимошенко заявила, що без контракту, який вона підписала 2009-го, цього б не сталось.

"Великий наступ" Герасимова вже в розпалі, але у Путіна немає нескінченного запасу військ і техніки, - Том Купер

субота, 4 лютий 2023, 21:23

Військовий аналітик Топ Купер вважає, що новий наступ окупаційної російської армії на Україну вже почався, зокрема на сході. Українські топпосадовці вже деякий час попереджають, що Росія готується до нових атак, і вони нібито можуть розпочатися до 24 л...

Відвідувати бал у Відні заборонено?: Глава МЗС Австрії запевнив, що візи делегатам РФ видали лише для ПА ОБСЄ

субота, 4 лютий 2023, 20:51

Відвідування Балу академіків членами російської делегації в ПА ОБСЄ, яким видано візи виключно для участі у зимовій сесії асамблеї 23-24 лютого у Відні, буде "кричущим порушенням міжнародного права". Про це заявив глава МЗС Австрії Александер Шалленбер...