"Про мораль, Каталонію і Україну", - пише у своєму блозі на gazeta.ua політолог Сергій Таран, передають Патріоти України, і продовжує:
"1) Відстоюючи інтереси євроструктур, Європейський Союз лобіював передачу повноважень з центрів держав у регіони. Цим самим євроінтеграція частково послабила євросепаратизм, але в деяких випадках, наприклад, Каталонії, нові повноваження, навпаки, його посилили.
2) Іспанія не мала проблем з Каталонією допоки інтереси війни з Францією у XVII столітті не підштовхнули її до "асиміляції" прикордонного регіону, спровокувавши його жорсткий спротив.
Інтерес розхитати ЄС штовхає Росію до гібридної підтримки Каталонії
3) Франція, маючи інтерес стримувати Іспанію, довго надавала Каталонії протекторат.
4) Росія не цікавилася Каталонією, але інтерес розхитати ЄС штовхає її до гібридної підтримки Каталонії.
5) Якби цей референдум відбувся років 30 тому, українці йому співчували б, але зараз в інтересах України ставитися до нього з обережністю.
Мораль? У світовій політиці немає моралі, лише інтереси".
У публічній площині зрушень щодо мирних перемовин між Україною та Росією немає. Про це в етері "24 Каналу" розповів військовий експерт, колишній співробітник СБУ Іван Ступак, передають Патріоти України. "Я припускаю, що підкилимна робота ведеться - зус...
Після того, як стався витік деталей нового проєкту угоди про корисні копалини, президент України Володимир Зеленський наказав Службі безпеки провести розслідування. Під час нього працівників низки міністерств перевірили на детекторі брехні. Про це пише...