"Ніколи не чув від нього "ні": Ющенко з ностальгією розповів про розмови з Путіним

Він згадав, що коли були вибори в 2004 і 2005 році Путін тричі "помилково" вітав його суперника Віктора Януковича.

Фото: glavred.info

Президент Росії Володимир Путін ніколи не казав "ні", а в цілому відносини з українським керівництвом були специфічними. Про це президент України в 2005-2010 роках Віктор Ющенко написав у своїй колонці на сайті "112 Україна", повідомляють Патріоти України.

Він згадав, що коли були вибори в 2004 і 2005 році Путін тричі "помилково" вітав його суперника Віктора Януковича.

"Моя поява в Москві викликала неприйняття. Я пам'ятаю кожну хвилину тієї зустрічі (першої. - Ред.). Нам треба було побути один на один. Проте, нічого важкого не було. Те, що було зі здоров'ям... Зрозуміло, з ким пов'язують цю історію мого отруєння: небажання російської сторони бачити Ющенка президентом України, тому що це інший стратегічний курс, нова стратегія. Але відчуття того, що я небажаний, у мене не було", - розповів Ющенко.

За словами президента, вони з главою Кремля сиділи дуже довго, один на один, і "довелося наші відносини зачистити, починаючи від тих привітань недоречних".

"І в кінці кінців я почув слова, які були гідними, з точки зору тієї дурної політичної ситуації. Це було зроблено належним чином, гідно, і я сказав, що відносини з Росією входять у структуру українського національного інтересу. Тому те, що було не до ладу, - це не так важливо. Було б дуже добре, якби ми зараз відкрили нову сторінку", - вважає Ющенко.

Також він згадує, що Путін був дуже тактовним, а з його боку не було такого банально грубого поводження.

"З практики: коли ми готуємо україно-російські переговори, я завжди 30-40 аркушів олівцем виписую. З кожного питання 2-3 абзаци, щоб відновити думку. Ми зустрічалися 7-8 разів, і кожного разу розмова починалася так: "Вікторе Андрійовиче, починайте". Я беру папір, доходжу до двадцятого питання і кажу: "Я попросив би, щоб ви коментар вели". Це мені теж дуже подобалося у наших відносинах: у нього теж були маленькі листи, як перфокарти, які він носив у внутрішній кишені. Він їх дістає (а на кожному аркуші було по питанню) і починає відкладати в сторону. Пачка закінчується, і він потім каже: "Вікторе Андрійовичу, ви все сказали", - згадує президент України.

При цьому Ющенко запевняє, що ніколи не чув від Путіна слова "ні", крім випадку в травні 2008 року, коли готувалися заходи до 300-річчя Полтавської битви.

"Я Путіну кажу: "Полтава починається із Батурина". А він задає питання, несподіваний для мене: "А що таке Батурин?" Я пояснюю, що це трагедія моєї нації, і якщо ви, Володимире Володимировичу, хочете приїхати в український парламент і щоб українські парламентарії 15 хвилин аплодували вам, то подаруйте Україні батуринський архів Івана Степановича Мазепи. І тут настає пауза, яка вже виходить за межі дипломатичної. Щоб виправити ситуацію, кажу: "Якщо там є якісь проблеми в російському законодавстві, що не можна передати гетманський архів, може бути, подаруйте копії нам". Знову пауза. Я кажу: "Ми домовилися із королем Швеції, що вони привезуть на три місяці виставку українських прапорів, архівів, і ми показуємо в музеї історії ці сторінки наших відносин. Може, ви той архів виставили б на три місяці в Батурині? "Мовчок, а потім: "Треба подумати", - згадав Ющенко.

ВАКС конфіскував багатомільйонні активи експрезидента Мотор Січі Богуслаєва, арештованого за держзраду

четвер, 18 квітень 2024, 14:30

Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Міністерства юстиції про застосування санкції у вигляді стягнення активів колишнього президента заводу Мотор Січ В'ячеслава Богуслаєва та гендиректора російської компанії Борисфен Петра Кононенка. Про це пові...

"Треба припинити говорити, що США зроблять. Ми повинні": Боррель зробив різку заяву про ППО для України

четвер, 18 квітень 2024, 13:59

Віце-президент Європейської комісії, високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель наголошує, що не можна постійно розраховувати на США, Європа має дати Україні системи протиповітряної оборони з власних запасів. Про це...