Німеччині, Австрії та іншим приготуватися: Білий дім готовий оголосити санкції проти учасників будівництва "Північного потоку-2" - американські ЗМІ

Америка рішуче налаштована зупинити "Північного потоку-2" за будь-яку ціну. Якщо не вдасться умовити уряди «друзів Газпрому», у хід підуть санкції. Тоді ніякого вибору лицемірним європейцям не залишиться – доведеться здатися силі «Дядька Сема».

Адміністрація президента США Дональда Трампа близька до того, щоб застосувати санкції щодо енергетичних компаній з Німеччини та інших європейських країн з метою створити перешкоду для будівництва політично, повідомляють Патріоти України з посиланням на джерела Foreign Policy у Вашингтоні.

Високопосадовці США все ще розглядають інші способи блокувати проект газопроводу, спрямований на видобування російського газу в самому центрі Європи. Але ключові фігури в адміністрації тепер розглядають санкції як все більш ймовірний варіант.
"Білий дім розглядає й інші шляхи блокування проекту "Північний потік-2", але більшість ключових фігур в адміністрації схиляються до санкційного сценарію. Аналогічні настрої переважають і в Конгресі США", – йдеться у повідомленні видання.
Цей крок може додати ще більше напруги в стосунки між Сполученими Штатами та Німеччиною, де чиновники вже засмучені через рішення президента Дональда Трампа про торгівельні мита, вихід з ядерної угоди щодо Ірану та інші питання.
“Вони не перед чим не зупиняться, щоб заблокувати «Північний потік», - сказав співрозмовник видання, маючи на увазі Білий дім.
У США і багатьох східноєвропейських столицях висловлюють побоювання, що "Північний потік-2" посилить залежність Західної Європи від російських енергоресурсів.
Державний департамент США не відповів безпосередньо на питання про санкції, але там повідомили, що компанії, які працюють над проектом, роблять це на свій страх і ризик.
“Нам зрозуміло, що фірми, що працюють в російському секторі трубопровідного транспорту, займаються бізнесом, який несе ризик санкцій”, — сказала прес-секретар Держдепартаменту.

З архіву ПУ. "Слуга народу", який хотів відіслати інструкорів НАТО задля довіри РФ, накреслив чесно-благородно "червоні лінії", котрі влада не перетинатиме у "формулі Штайнмаєра"

п’ятниця, 23 жовтень 2020, 4:00

Для початку переговорів з врегулювання конфлікту на Донбасі має бути виконано ряд умов, озвучених президентом України Володимиром Зеленським. Про це у Верховній Раді заявив народний депутат від “Слуги народу” та голова Комітету ВР з питань зовнішньої п...

Хіти тижня. "Ти скільки відвоював метрів української землі? Ти віддав хоч один наказ про наступ? Ти відступив": Сюмар "накинулася" на Зеленського через послання до українців у Раді

п’ятниця, 23 жовтень 2020, 0:35

У щорічному посланні до українців у Верховній Раді президент Володимир Зеленський називав не свої досягнення, а попередників. Про це з трибуни парламенту у вівторок 20 жовтня сказала народна депутатка з фракції "Європейська солідарність" Вікторія Сюмар...