"Ніж у спину": Грузія подала в ЄСПЛ позов проти Росії

Грузія подала позов проти Російської Федерації в Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ), повідомляють Патріоти України.

Наголошується, що Росію звинувачують у масових порушеннях прав людини та переслідуванні етнічних грузинів у Абхазії і Південній Осетії.

Грузія, за даними Мін'юсту, представила відповідні докази Євросуду і порушила питання про відповідальність Росії на окупованих територіях Грузії та адміністративної практики порушень прав населення по лінії окупації.

"Вимога Грузії полягає в заклику до Європейського союзу встановити відповідальність Росії за порушення багатьох статей Європейської конвенції. Зокрема, організована окупація Росією і цілеспрямована кампанія проти населення Грузії порушує статтю 2 Європейської конвенції, статтю 3 (заборона тортур), 5 (право на свободу і безпеку), 8 (право на захист сімейного життя)", – зазначили в Мін'юсті.

Влада Грузії також вказала, що російська влада не сприяє Грузії в пошуку злочинців і підозрюваних, що переховуються на території Росії.

"Незважаючи на злочини, вчинені під російською окупацією на окупованих територіях, прокуратура Грузії не має можливості повністю визначити всі обставини злочинів та покарати всіх винних. Крім того, як і раніше неможливо заарештувати підозрюваних, оскільки вони знаходяться на окупованих територіях", – заявили в грузинському відомстві.

Відзначається також, що у Грузії є два міждержавних спори з Росією. "Серед перших спорів, що стосуються депортації грузинських громадян з Росії, рішення вже відомо, і ця справа закінчилася перемогою Грузії. Другий спір про війну в серпні 2008 року був представлений Міністерством юстиції Грузії на заключному засіданні (23 травня 2018 року) і в даний час очікує на рішення", – повідомили у відомстві.

Йдуть "торги": Лакійчук пояснив, що стоїть за візитом Путіна в Білорусь

вівторок, 28 травень 2024, 6:44

Російський диктатор Володимир Путін приїхав до Білорусі та зустрівся з самопроголошеним президентом республіки Олександром Лукашенком. Ця поїздка з одного боку символічна – перепризначивши себе "президентом", Путін розставляє пріоритети. Однак візит ма...

"Зачистки" в розпалі: Путін розправився з розробниками гіперзвукових технологій - вирок отримав ще один вчений-інженер

вівторок, 28 травень 2024, 6:28

Суд Санкт-Петербурга виніс вирок Анатолію Маслову. Він обіймав посаду головного наукового співробітника Інституту теоретичної та прикладної механіки Сибірського відділення РАН. Наразі його звинуватили в держзраді і засудили до чотирнадцяти років колоні...