"Ніж у спину": ЄС ввів санкції проти 6 компаній, які будували Керченський міст

Євросоюз ввів санкції проти шести компаній, які брали участь у будівництві Керченського моста, повідомляють Патріоти України з посиланням на рішення від 30 липня, опубліковане в офіційному журналі ЄС.

Згідно з документом, з 31 липня під європейськими санкціями перебувають дві компанії Аркадія Ротенберга – ПАТ "Мостотрест" (MOEX: MSTT) і ТОВ "Стройгазмонтаж". Ці компанії раніше вже були включені в американський список санкцій.

Також під санкції ЄС потрапили АТ "Інститут Гіпростроймост – Санкт-Петербург", АТ "Суднобудівний завод "Залив", ТОВ "Стройгазмонтаж – Міст ", вологодське АТ "ВАД".

У мотивувальній частині рішення про введення санкцій йдеться, що будівництво моста і його офіційне відкриття в травні цього року були "ключовими символічними кроками в консолідації Росією контролю над незаконно анексованим Кримом і Севастополем і подальшої ізоляції півострова від України".

Глава МЗС Павло Клімкін привітав таке рішення ЄС. "Важливе застереження також для європейського бізнесу не йти вниз по тому ж слизькому схилу", - написав він у Twitter.

Проєкт згортають: Німеччина відмовляється від будівництва найбільшого бойового фрегата

четвер, 25 червень 2026, 16:28

Міністерство оборони Німеччини, ймовірно, відмовляється від проєкту створення найбільшого бойового корабля для Військово-морських сил країни — фрегата класу F126, передають Патріоти України. Як повідомляє Der Spiegel, проєкт зіткнувся з численними затр...

Знайшли "лазівку": Кремль може оголосити білорусам "обов'язок" воювати за Росію, - ISW

четвер, 25 червень 2026, 15:42

Росія розробляє юридичне підґрунтя, щоб залучити громадян Білорусі до своїх збройних сил, передають Патріоти України з посиланням на звіт Інституту вивчення війни (ISW). ISW прогнозує, що Росія може спробувати завербувати білорусів до своєї армії через...