"Нові антиросійські санкції, або Який сюрприз США приготували для Путіна", - блогер

"У робочому порядку, без зайвого шуму, через два тижні після зустрічі Дональда Трампа з Володимиром Путіним, Конгрес США розпочав свою контратаку", - пише у своєму блозі Роман Федюк, повідомляють Патріоти України, і продовжує:

"Акт щодо захисту американської безпеки від агресії Кремля від 2018 року" був внесений до Сенату республіканцем Ліндсі Гремом.

При тому, що готувала документ група сенаторів від обох партій - Республіканської і Демократичної. У законопроекті про нові санкції проти путінської Росії, Москву звинувачують у "продовженні втручання в американські вибори, згубному впливі в Сирії, агресії в Криму".

Головною причиною введення нового пакету санкцій сенатори називають недостатню ефективність попередніх обмежувальних заходів, що призвело до продовження як втручання Росії в американське політичне життя, так і її агресивної поведінки на світовій арені.

Новий пакет санкцій передбачає масу цікавих речей – персональні санкції щодо російських "політичних діячів, олігархів і членів їх сімей", розслідування стосовно особистих статків Володимира Путіна, заборону на транзакції за новим держборгом Росії, заборону на імпорт урану, а також заборона американським компаніям брати участь у нафтодобувних проектах в Росії.

В разі, якщо законопроект буде прийнято, Національні збори США вимагатимуть від Держдепартаменту провести оцінку того, чи відповідає Росія критеріям списку країн-посібників міжнародного тероризму.

При тому санкціями і безпосереднім тиском на Росію справа не обмежується. Законопроект, зокрема, містить "сильну заяву на підтримку НАТО". Ще сильнішою заявою, вочевидь, є норма, відповідно до якої для того, щоб США вийшли з НАТО, необхідно буде, щоб за це проголосували дві третини американських сенаторів

На думку авторів законопроекту, ці заходи повинні стати "нищівними", і змусять Росію змінити свою поведінку напередодні проміжних виборів до Конгресу США у листопаді.

Що саме сало причиною такого жорсткого законопроекту, загалом, очевидно. Першою – і головною – була, звичайно, загроза закулісних домовленостей між Дональдом Трампом та Володимиром Путіним. Але для людей, які сидять у Сенаті, не менш важливо також надіслати Росії сигнал про те, що втручання у листопадові вибори може стати для Москви фатальним.

Додали рішучості американським сенаторам ін низка шпигунських скандалів, які відгриміли в останні дні – як із Марією Бутіною, так і з неназваною шпигункою в американському посольстві в Росії. Як і заява директора національної розвідки США Дена Коутса, який днями підтвердив, що Росія продовжує втручатися в політичні процеси всередині США.

Далеко менш очевидним є факт, чи буде прийнятий запропонований сенаторами законопроект негайно – чи він залишиться для Володимира Путіна вкрай неприємною, але цілком реалістичною можливістю. Яку Конгрес реалізує у випадку будь-якої провокації з російського боку.

Здається, що саме так, у вигляді можливості, а не реалізованої вже погрози, законопроект, скоріше за все, й існуватиме до кінця цього року. Від цього виграють антиросійськи налаштовані конгресмени, які зможуть надіятись на відмову росіян від втручання у виборчий процес. Виграє від законопроекту, певною мірою, і Дональд Трамп. На наступних переговорах із Володимиром Путіним він у список дружніх жестів на адресу російського співбесідника зможе записати протидію прийняттю жорстких санкцій. Стане законопроект і фактором стримування Росії від можливих надміру різких рухів на Донбасі – хоча звичне вже окопну війну він, звичайно, не припинить.

А атмосфера невизначеності щодо майбутнього американо-російських стосунків і сама ймовірність прийняття драконівських санкцій стане додатковим фактором тиску на російську економіку. Що вже продемонстрував курс російського рубля, який помітно просів одразу після публікації законопроекту".

Джерело: Depo.ua

Йде активна підготовка: У ЗСУ розповіли, коли українські військові погонять окупантів з Донбасу

середа, 30 листопад 2022, 8:58

Українські військові підуть у потужний контрнаступ на Донбасі і відкинуть ворога. Це може відбутися так блискавично, як це було на Харківщині. Про це заявив речник Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий, передають Патріоти України. Він зазначив, що ...

Російські пропагандисти заявили, що символ Z придумав Сталін в 1941 році - насправді ним позначено абзац (відео)

середа, 30 листопад 2022, 8:47

Російські пропагандисти намагаються вигадати нові сенси для своєї окупаційної символіки, щоб надати їй більшої значущості. Так, кореспондент телеканалу "Звезда" видав, що символ Z нібито вигадав Йосип Сталін, передають Патріоти України. Його пропаганди...