Нові перспективи: Сенат Канади проголосував за ратифікацію Угоди про вільну торгівлю з Україною

​Для завершення ратифікації залишився лише підпис генерал-губернатора. Документ дає можливість українським і канадським компаніям брати участь у державних закупівлях обох країн.

Ілюстрація:https://day.kyiv.ua/

Великий український день у Канаді: Сенат щойно проголосував за ратифікацію Угоди про вільну торгівлю з Україною. Про це у Twitter повідомив посол України в Канаді Андрій Шевченко, інформують Патріоти України.

"До завершення ратифікації залишився лише підпис Генерал-губернатора Канади. Фінішна пряма!", - зауважив він.

Як відомо, раніше президент Петро Порошенко підписав Закон України "Про ратифікацію Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою".

Цей документ був схвалений Верховною Радою 14 березня, а сама угода була підписана ще 11 липня 2016 року під час візиту до України прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо.

Коли угода набуде чинності, Канада відкриє для українських експортерів 98% свого ринку товарів, що є предметом двосторонньої торгівлі.

Україна і Канада підписали угоду про зону вільної торгівлі, переговори щодо якої тривали шість років. У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі очікують, що зона вільної торгівлі буде передбачати зняття торговельних обмежень та повне скасування торговельних мит на основні групи товарів протягом пільгового періоду 3-7 років.

Зокрема, відразу після вступу в силу скасовуються торгові мита на рибу, зернові, вина, соки, хлібобулочні вироби, а також на одяг, металопродукцію, комплектуючі та електротехніку. Протягом 3-7 років скасовуються мита на ряд агропродукції, а також будівельні матеріали, продукцію машинобудування, включаючи комплектуючі до літаків, автомобілі і трактори. Документ дає можливість українським і канадським компаніям брати участь у державних закупівлях обох країн.

Провокація не вдалась: Бєлгород атакували ракетами "Панцир", яких Україна не має на озброєнні

неділя, 3 липень 2022, 11:15

У ніч проти 3 липня у російському місті Бєлгород поблизу кордону з Україною пролунали вибухи. Росіяни, як завжди, звинуватили в цьому Україну. Однак блогер Денис Казанський назвав це черговою провокацією, навівши факти, передають Патріоти України. Док...

Жест доброї волі вдався: Українські захисники спалили колону ворожої техніки під Лисичанськом (відео)

неділя, 3 липень 2022, 10:59

Сили оборони України знищили військову техніку РФ, яка рухалася колоною неподалік Лисичанська Луганської області. Внаслідок прицільних ударів армія окупанта втратила кілька бронемашин, передають Патріоти України. Відео того, як горіла ворожа техніка, у...