"Офіційні особи в США часто називають Олега Дерипаску союзником Володимира Путіна. Але це не зовсім так", - Портников про "гібридні ігри" в РФ

"Міністерство фінансів США повідомило про зняття санкцій з трьох провідних компаній, пов'язаних з російським олігархом Олегом Дерипаскою", - пише у своєму блозі політолог Віталій Портников, повідомляють Патріоти України, і продовжує:

"Сам Дерипаска залишається під санкціями, проте ясно, що його бізнес залежить не стільки від особистого прибутку, скільки саме від прибутку цих трьох корпорацій.

Формально компанії Дерипаски виконали всі американські умови - тобто Дерипаска їх більше не контролює. Але всі чудово розуміють, що крім формального контролю є ще і не дуже формальний, пов'язаний із реальним впливом олігархів на їх фірми. З цієї точки зору Дерипаска взагалі міг і не вважатися власником своїх корпорацій, йому можна тільки подякувати за чесність. А зараз, щоб позбутися від санкцій, олігарх повернувся до "сірого" варіанту - тільки й усього. Саме тому американські законодавці вимагали залишити в силі санкції проти компаній Дерипаски - але пропозиція, яку винесли на голосування в сенаті, не набрала достатньої кількості голосів через позицію республіканців.

І це ще раз дозволяє тверезо оцінити лобістські можливості Дерипаски і тих, хто за ним стоїть. Офіційні особи в США часто називають Олега Дерипаску союзником Володимира Путіна. Але це не зовсім так. Це Путін - союзник Дерипаски. І ось чому.

Олігарх одружений на дочці Валентина Юмашева, колишнього глави адміністрації президента Росії Бориса Єльцина і радника Володимира Путіна. А сам Юмашев одружений на дочці Єльцина Тетяні. Це - єльцинська сім'я в чистому вигляді.

Ніхто з її представників, на відміну від особистих друзів Путіна, від західних санкцій особливо не постраждав. Найголовнішим постраждалим виявився якраз Олег Дерипаска - але, як бачимо, олігарха змогли врятувати. Не його самого, звичайно, а його бізнес. Тому що це може бути спільний бізнес наймогутнішої сім'ї Російської Федерації - сім'ї, яка свого часу довірила нікому не відомому чекісту Володимиру Путіну представляти її інтереси в Кремлі, а молодому бізнесменові Олегу Дерипасці - представляти її інтереси на світовому ринку алюмінію.

Те, що відбувається навколо компаній Дерипаски, дозволяє задатися питаннями про справжні, а не «телевізійні» центри впливу і в Росії, і в сучасному світі. А також згадати і про те, що саме Дерипаска був одним з тих російських олігархів, кому вдалося вийти на український ринок у період правління другого президента України Леоніда Кучми.

Леонід Данилович своїх тісних зв'язків з сім'єю Єльцина ніколи і не приховував. Навіть після подій 2014 року, коли він засудив дії політичного керівництва Росії, Кучма був присутній на відкритті «Єльцин-Центру» в Єкатеринбурзі і виявився там неподалік від іншого друга сім'ї - Володимира Путіна.

Так один могутній клан може об'єднувати інтереси різних людей, які вважаються ворогами і навіть країн, які воюють і борються між собою і навіть запроваджують санкції одна проти одної".

Джерело: Еспресо.ТV

Путін має дві цілі: підірвати ЗАЕС, звинувативши Україну, і зупинити наступ на Херсон, - Піонтковський

субота, 13 серпень 2022, 10:39

Російський публіцист Андрій Піонтковський вважає, що російський диктатор Володимир Путін змінив концепцію війни в Україні. На його думку, президент РФ має дві мети - підірвати найбільшу в Європі Запорізьку АЕС, звинувативши в цьому Україну, і тим самим...

Філігранна робота: Український снайпер зафіксував момент прицільної ліквідації окупанта (відео)

субота, 13 серпень 2022, 10:30

Робота снайперів рідко потрапляє на відео. Однак один з українських бійців зафіксував ліквідацію російського окупанта прицільним пострілом у голову. Ролик опублікували в офіційному Telegram-каналі Стратегічного командування ЗСУ, передають Патріоти Укра...