Патріарх Філарет розповів, чому одягнув на Об'єднавчий собор чернечу шапку

На такому заході не могло бути патріарха.
Патріарх Філарет. Фото: Корреспондент.net.

Почесний патріарх Філарет одягнув на Об’єднавчий собор чернечу шапку замість патріаршого куколю, тому що такою була вимога Вселенського патріархату. Про це Філарет розповів в інтерв’ю, передають Патріоти України.

"Це було пов’язано з вимогою митрополита Еммануїла. Пояснював це тим, що я для них – не патріарх. А оскільки Собор був під його керівництвом, то вони пояснювали, що не може бути на Соборі патріарха", – сказав він.

Філарет приїхав на Собор уже не в білому клобуку, як і належить за саном, а в чорному як простий монах. Але переоцінити його значення для створення помісної церкви неможливо. Ні новий очільник, ні Вселенський патріарх, ні президент, ні парламент не змогли б навіть наблизитися до нинішньої, справді історичної події, якби не фігура Філарета. Він вірив у цю ідею тоді, коли ніхто в неї не вірив. Він будував церкву тоді, коли ніхто йому не допомагав.


Найбільший одержувач субсидій: У FT розповіли, що чекає на Україну після вступу до ЄС

середа, 4 жовтень 2023, 16:58

Після того як Україна стане членом Євросоюзу, вона може розраховувати на 186 млрд євро субсидій з бюджету блоку. Про це пише видання Financial Times, передають Патріоти України. Згідно з підрахунками журналістів, розширення ЄС і приєднання до нього нов...

РФ хоче відновити знищений ВДК "Мінськ" з деталей українського "Костянтина Ольшанського"

середа, 4 жовтень 2023, 16:30

У російських ЗМІ пишуть, що для відновлення "технічної готовності" великого десантного корабля "Мінськ" після удару 13 вересня, будуть використовуватись агрегати з українського ВДК "Костянтина Ольшанського". Про це повідомляє Defense Express, передають...