Патріарх Філарет розповів, чому підтримав висування Тимошенко у президенти України

Примітно, що предстоятель ПЦУ Епіфаній та голова колишньої УПЦ КП продемонстрували моральну підтримку різним кандидатам

Українська православна церква підтримує всі політичні партії, які підтримують українську державу. Про це патріарх Філарет розповів в інтерв’ю «Главкому». 90-річний ієрарх так пояснив свою символічну появу на з’їзді «Батьківщини», де у президенти висували Юлію Тимошенко, зазначають Патріоти України. Нагадаємо, що у свою чергу предстоятель Православної церкви митрополит Епіфаній був присутній на форумі, де висувався Петро Порошенко.

«Вони попросили нас помолитися і благословити їхні з’їзди. Я благословив з’їзд Юлії Тимошенко, митрополит Епіфаній – з’їзд Петра Порошенка. Хтось інший благословляв інших. Тобто ми підтримуємо всі політичні партії, які підтримують українську державу. А ті партії, які не підтримують українську державу, а хочуть служити Росії, ми не підтримуємо», – пояснив ієрарх.

Він додав, що не домовлявся з митрополитом Епіфанієм, хто до кого піде на з’їзд. «До мене звернулися з «Батьківщини», і я пішов. До Епіфанія звернулися – і він пішов на з’їзд до Порошенка», – зазначив патріарх.

Філарет також прокоментував спільні поїздки Україною президента із предстоятелем Української церкви. Патріарх не вважає, що президент використовував церкву у своїх інтересах під час так званого Томос-туру.

«Їздив і я з Порошенком, і з митрополитом Епіфанієм. Але що ми демонстрували? Ми показували: ось, дивіться, Томос є! Бо пропаганда була до цього про те, що ніякого Томосу немає і не може бути. Православних переконували, що Томосу нема і не буде. Так от, для того, щоби всі бачили, що він таки є, президент і церква вирішили його показати. Чи має це для Порошенка значення? Безумовно. Але він має заслугу у тому, що ми отримали Томос. Це його досягнення – і він свої досягнення показує. Так само він досяг безвізового режиму. Чи може він це демонструвати, чи він не має такого права?» - зазначив ієрарх.

«Суть в тому, що поки не було передвиборчої кампанії, ми їздили. Як оголосили передвиборчу кампанію, перестали», - підкреслив патріарх Філарет.

Питання вже обговорювали: Пристайко розповів, із якою ще країною Європи українці можуть отримати безвіз

неділя, 22 вересень 2019, 13:54

Зараз громадяни України, щоб відвідати Сполучене королівство, мають отримати візу. Україна розраховує на запровадження безвізового режиму з Великобританією. Про це заявив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко в інтерв'ю, передають Патріоти ...

"Усиленные патрули с необычными шевронами": Донеччани повідомляють про дивну активність окупантів в місті

неділя, 22 вересень 2019, 12:53

Про причини посилення патрулів містяни не знають. Жителі непідконтрольного Україні Донецька в соціальних мережах повідомляють про посилення патрулів членів НЗФ на центральних вулицях міста, передають Патріоти України.