У Брюсселі (Бельгія) 21 січня відбулася Тристороння зустріч із газових питань між представниками Росії, України і Єврокомісії. Ключовим питанням стала перспектива продовження транзиту російського газу в Європу через Україну після 2019 року з моменту закінчення поточного контракту, повідомляють Патріоти України.
"Зустріч закінчилася. Глава української делегації, міністр закордонних справ Павло Клімкін та глава правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв підійдуть до преси", – повідомила журналістам прес-секретар НАК Алена Осмоловський
О 18:30 анонсували проведення брифінгу віце-президента Європейської комісії Мароша Шефчовича. У своїй заяві він зазначив, що складності з транзитом в цьому році через Україну відсутні.
Клімкін також розповів журналістам про результати проведених переговорів. Зокрема, він заявив, що російський "Газпром" відмовляється від визнання рішень Стокгольмського арбітражу і нового газового законодавства.
"Російська сторона навіть не розглядає того, що у нас зовсім інше законодавство, інші правила, інші закони, які відображають європейське законодавство. І те, що ми повинні перейти від "договорняків" до реальних контрактів, заснованих на європейських правилах, – це ні російська сторона, ні, тим більше "Газпром", розглядати на цьому етапі не хоче", – пояснив він.
"Газпром" пропонує продовжити контракти після 2019 року навіть без консультацій", – додав Клімкін. За його словами, уточнює РБК-Україна, позиція нашої делегації співпала з думкою європейців.
"Навіть Європейський союз тепер намагається розтлумачити Росії, яка не хоче слухати, що правила змінилися. Але логіка пана Міллера – це просто продовжити існуючі контракти. Як він сказав, на це не потрібно навіть експертних консультацій", – сказав міністр
Коболєв також анонсував важливі зміни. "Україна отримала пропозиції про умови транзиту і його обсягах після 2019 і бере 2 місяці на обговорення", – пояснив він.
У свою чергу міністр енергетики Росії Олександр Новак оцінив позитивно переговори. За його словами, пише РІА ФАН, Україна і Росія підтвердили зацікавленість в продовженні транзиту.
Як повідомлялося, перед основними переговорами пройшли зустрічі Росія-Єврокомісія і Україна-Єврокомісія.
До складу української делегації увійшли міністр закордонних справ Павло Клімкін, глава НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв і виконавчий директор НАК Юрій Вітренко. З боку РФ – міністр енергетики Росії Олександр Новак і глава "Газпрому" Олексій Міллер.
На сторінці "Нафтогаз" в Facebook раніше повідомляли, що спілкування на рівні експертів Росія проігнорувала.
Президент Росії Володимир Путін не проти перемовин щодо закінчення війни. Однак він хотів би хотів би, щоб переговори тривали на тлі воєнних дій, масованих обстрілів України та продовження контактів з президентом США Дональдом Трампом. Путіну потрібно,...
Задума такий. Хто краще нищить ворога, безпілотниками зокрема, матиме більше засобів для нищення ворога - мультиплікаційний ефект. Тестова версія майданчика запрацює вже через місяць, де військові зможуть здійснити замовлення, а доставка здійснюватимет...