Перша крилата: Експерти розповіли, що собою представляє нова українська ракета "Нептун" (фото, відео)

Наразі про "Нептун" відомо небагато, але те, що є, дозволяє скласти певне враження про її потенціал.

Ракета "Нептун". Фото: depo.ua

"Те, про що спеціалісти зі сфери українського озброєння писали вже певний час, нарешті відбулося - успішно відбулися перші льотні випробування нової української крилатої ракети наземного базування, яка здатна точно уражати наземні та морські цілі", - пише Руслан Рудомський для depo.ua, повідомляють Патріоти України, і продовжує:

"За словами секретаря РНБО Олександра Турчинова, який був присутній при випробуваннях, це - повністю українська розробка конструкторів державного підприємства "ДержККБ "Луч" у співпраці з іншими державними і приватними підприємствами ОПК України.

До речі, це був перший показ ракети широкому загалові, який, за словами спеціалістів, міг і не відбутись - спочатку випробування планувалось провести в закритому режимі. Причина тому проста і всім зрозуміла - секретність.

І хоч влада намагається цей проект максимально засекретити, не називаючи навіть назву нової ракети, певна інформація все одно просочується в мережу. Зокрема, директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець на своїй сторінці у Facebook по гарячих слідах повідомив, що мова йде про крилату ракету "Нептун".

Історія

Вперше про ймовірну розробку трьох модифікацій ракетного комплексу "Нептун" (корабельного, наземного і повітряного базування) було озвучено у 2016-му році. Тоді ж було повідомлено, що перспективні ракети будуть розміщуватись в транспортно-пускових контейнерах (ТПК) із розмірами 5300×600×600 мм.

При цьому вигляд нової протикорабельної крилатої ракети (ПКР), як ключового елементу протикорабельного ракетного комплексу "Нептун", вперше було представлено ще раніше - на виставці "Зброя та безпека-2015" у Києві.

Згідно з інформацією з відкритих джерел, станом на весну 2016-го року були виготовлені перші льотні зразки крилатої ракети, а 22 березня 2016-го року в присутності секретаря РНБО Олександра Турчинова були проведені її перші випробування.

Проект рухався за планом і в середині 2017-го року, за даними президента корпорації "ТАСКО" Валерія Павлюкова, було проведено випробування ракети паралельно з випробуваннями ракет "Вільха". При цьому, на відміну від "Вільхи", випробування і можливості ракети "Нептун" тоді не афішували.

Що собою представляє

За словами того ж Сергія Згурця, проект "Нептун" належить до оптимальних рішень за критерієм "ефективність - вартість". Тобто, за відносно невеликі кошти Україна у короткий термін часу може отримати крилату ракету з дальністю в межах 300 км.

У відкритому доступі можна знайти інформацію, що ПКР "Нептун" є фактично "клоном" радянської ПКР Х-35, яка зараз перебуває на озброєнні Збройних сил Російської федерації, і аналогом американської ПРК "Гарпун".

Ракети даного типу призначені для ураження бойових надводних кораблів і транспортних суден зі складу ударних груп (конвоїв) або що рухаються поодиноко водотоннажністю до 5000 тон.

В контексті сучасних військових загроз, станом на сьогодні найбільш актуальною є версія наземного ракетного комплексу, оскільки вона забезпечить як захист з моря, так і ураження наземних об'єктів. Але в подальшому ракета може бути адаптована під корабельну та авіаційну версії.

Про нову ракету відомо також, що це цілком національний проект, який немає залежності від іноземних партнерів. Це має особливе значення як на фоні відмови окремих західних компаній постачати Україні подібні зразки або складові до них, так і на фоні стану війни з Росією, яка раніше постачала велику кількість комплектуючих для потреб оборонного комплексу.

Повідомляється, що ДП "Державне Київське конструкторське бюро "Луч" створило нову національну високотехнологічну кооперацію, до якої входять підприємства, що забезпечили створення бойової частини, системи управління, головок самонаведення різних типів, радіовисотомірів тощо. Є інформація, що найбільші проблеми були частині створення ракетного палива, але на сьогодні всі вони успішно вирішені.

Характеристики

ПКР "Нептун" - це дозвукова ракета (тобто, літає на швидкості, меншій за швидкість звуку - 331,46 м/с в нормальних умовах). Схема польоту стандартна для крилатої ракети. На маршовій ділянці висота польоту становить 10-30 м, на кінцевій ділянці - 4-5 м.

Бойова частина - уламкова-фугасна. За рахунок оснащення різними типами головок самонаведення може вражати різні типи цілей. Як з відомими координатами, так і використовуватись у якості протирадіолокаційної ракети.

Ракета спроможна забезпечити дальність стрільби по морській цілі у 280 км, а по береговій стаціонарній цілі - на більшу дальність. Довжина самої ракети з прискорювачем становить 5050 мм. ТПК з ракетою з хрестоподібним складним крилом може розміщуватися на наземних, морських або повітряних носіях. Інші тактико-технічні характеристики ракети на даний момент засекречені.

Випробування

Як уже повідомлялося вище, перші випробування ракети "Нептун" відбулись паралельно з випробуваннями ракет "Вільха" в середині 2017-го року, однак інформація про них була засекречена. А 30 січня пройшли перші відкриті випробування ПКР "Нептун", які відбулись успішно, на яких перевірялися льотні характеристики та робота систем ракети.

Будемо сподіватись, що це далеко не всі ракетні новинки року, що розпочався. Тим більше, що передумови вимагати більшого є".


Кров на руках - не завада? Зеленський призначив в керівництво СБУ підозрюваного у вбивствах майданівців, - Бутусов

вівторок, 19 січень 2021, 9:36

"Володимир Зеленський вирішив повністю зганьбити чергову річницю Майдану. Таку думку в Facebook висловив журналіст і громадський активіст Юрій Бутусов, передають Патріоти України. "Один з ватажків Антимайдану Олег Татаров у президента керує правоохорон...

"Після повернення Олексія Навального в Росії розгорнеться велика гра за владу між ФСБ і ГУ ГШ ЗС РФ", - Злий Одесит

вівторок, 19 січень 2021, 6:24

Лаврентій Павлович не дасть збрехати ... "Апогей абсурда с отравленным оппозиционером, которого якобы отравили агенты ФСБ и который решил вернуться прямо к ним прямо в руки, на данный момент, пока так и не заставил задуматься над своей глубинной сутью....