"Пістолет у мене й раніше в кишені лежав, коли я зустрічався з президентами. Але не пострілом усе вирішується", - Смешко про зустріч із Путіним

Генерал-полковник Ігор Смешко, який подав документи до ЦВК для реєстрації кандидатом у президенти, розповів, яка лайка найстрашніша в його сім'ї, як він у п'ять років узяв на кухні сусідський пиріжок, і що б він зробив, якби зустрівся із Путіним.

Олеся Бацман і Ігор Смешко. Фото: скріншот з відео.Колишній голова Служби безпеки України, екс-начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони, доктор технічних наук, генерал-полковник Ігор Смешко, який подав документи до ЦВК для реєстрації кандидатом у президенти, розповів, яка лайка найстрашніша в його сім'ї, як він у п'ять років узяв на кухні сусідський пиріжок, як його називає ласкаво дружина і що б він зробив, якби зустрівся з президентом РФ Володимиром Путіним із пістолетом у кишені. Про це Смешко сказав у бліц-інтерв'ю Олесі Бацман, передають Патріоти України.

– Найсмішніший ваш день?

– Мабуть, у дитинстві. Коли я перший раз опинився у воді й мені довелося плисти і рятувати поруч із собою дівчинку, яка впала у воду.

– Коли і на кого ви матюкалися найстрашніше?

– О господи! Цього я не пам'ятаю. У нас навіть у родині було таке, що мама казала: "Господи, найстрашніша лайка, яку я чула, це "осточортів".

– Вчинок, за який вам досі соромно.

– О господи. Дуже важко згадати. Але є. У дитинстві, я ще в школу не ходив, мені було приблизно п'ять років, ми приїхали до моєї сестри. Вона жила в будинку офіцерського складу, її чоловік служив у військовій частині. І там була кухня на три родини. Я зайшов на кухню, а там були пиріжки, які приготував хтось, мабуть, із сімей сусідів. Я взяв один, відкусив, і в цей момент мама заглянула на кухню. Я цей погляд запам'ятав на все життя. До речі, вона не лаялася, нічого. Просто подивилася, я поклав цей пиріжок. Але ніколи більше в мене в думках не було зробити таке, щоб мені було соромно в маминих очах.

– Вчинок, яким ви пишаєтеся найбільше.

– Напевно, це те, що мені вдалося-таки у величезній боротьбі середини 90-х пробити закон про розвідувальні органи. Тому що була монополія Служби безпеки України, і СБУ категорично виступала проти створення незалежної стратегічної військової розвідки, керівництво служби вважало, що досить Служби безпеки, у якої є служба зовнішньої розвідки, а військові нехай будуть із біноклем на дереві, і військового компонента досить.

Коли я з величезним трудом, це були роки в боротьбі, особливо з головою служби Деркачем (Леонід Деркач був головою СБУ з 1996-го до 2001 року. – "ГОРДОН"), у ті часи вдалося пробити цей закон, і радість була неймовірна, тому що в державі ми створили потенційну багатоканальну систему подання інформації наверх.

– Коли востаннє і з ким ви напивалися "вдризг"?

– Я цього вже майже не пам'ятаю. "Удризг" я ніколи не напивався, так, щоб утратити свідомість. Узагалі військова служба 30 із лишком років...

– Тренування!

– Безумовно. І навіть бувало, що три доби без сну, і досить було... ну військова частина... особливо коли був лейтенантом, пам'ятаю, як мені полковник, командир бригади після навчань, де мій підрозділ гарно виступив, як вищу нагороду налив із фляжки спирту в залізну чашечку таку військову. А я фактично горілки майже не пив до 21 року. Ну, пив, але вона не подобалася мені. І я пам'ятаю той смак, обпечене горло і таке інше. Але, повірте мені, досить було просто на 10–15 хвилин заплющити очі, перепочити і відразу вставав і йшов.

Я не пам'ятаю випадку, коли б я втратив контроль над собою, але знову ж таки: військова людина звична до того, але головне, щоб вона знала і відчувала, де та межа, за якою вона не зможе виконати свій обов'язок захисника.

– Як вас у дитинстві мама називала?

– Ігор, Ігорьок.

– Як ви звертаєтеся до дружини?

– Юля. Інколи – Юленька.

– А вона лагідно як вас називає?

– Вона називає Ігор, але в телефоні я подивився, що написано Ігорьок.

– Ваша улюблена книга.

– Дуже багато. Les Trois Mousquetaires d Alexandre Dumas. І це не одна книга, це п'ять книг, цілий цикл. Гемінґвей – For Whom the Bell Tolls. Дуже багато книг.

– Скільки мов ви знаєте?

– Три: німецьку, англійську та французьку.

– ...українська і російська.

– Ну, безумовно, українська рідна, російську знаю і три європейські мови основні.

– Разом п'ять?

– Ну, можна сказати і так.

– Ваш улюблений фільм?

– У мене дуже багато улюблених. З останніх – це Le Bureau des Légendes, французький серіал про роботу французької розвідки. До речі, "Шукачі пригод", французький фільм, мені дуже подобався у свої часи. Дуже подобаються ще "Вони захищали Батьківщину", "Гарячий сніг" і "Хроніка пікіруючого бомбардувальника".

– Яким президентом ви будете, якщо одним словом?

– Відповідальним.

– Якщо ви опинитеся в одній кімнаті з Путіним і у вас у кишені буде лежати пістолет, що ви зробите?

– Найдурніше у світі – вважати, що одним пострілом можна щось вирішити. Пістолет у мене і раніше лежав, коли я зустрічався з президентами, я військова людина. Але не пострілом вирішується. Набагато буде краще, коли ми збудуємо в Україні життя й усі росіяни захочуть перелізти через кордон, навіть якщо там буде стіна.

– І будуть заздрити.

– Як колись упала Берлінська стіна. І вони всі будуть мріяти про український паспорт. Це буде для мене найвища нагорода.

– Я вам дякую за це розгорнуте бліц-інтерв'ю.

– Дякую вам. Дякую.

Джерело: Гордон

"Готові разом з Росією "захищати" "Союзну державу", - міністр оборони Білорусі

четвер, 6 жовтень 2022, 22:27

У Білорусі заявили, що створили з росіянами спільне військове угруповання. Про це заявив білоруський міністр оборони Віктор Хренін, передають Патріоти України із посиланням на російські ЗМІ. Нібито це угруповання готове до розгортання для "збройного за...

У російському МЗС відхрестилися від загроз ядерною зброєю та згадали про "витівки НАТО"

четвер, 6 жовтень 2022, 22:15

Представниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова категорично зреклася шантажу Москви ядерною зброєю. Чиновниця та пропагандистка вказала, що Кремль ніколи нікому не загрожував боєголовками масової поразки, це все "витівки НАТО". Слова З...