"Починалося все із провокації та хамства, а зараз ми на порозі великої війни", - російський письменник

Після нападу на українські кораблі Росія офіційно почала воєнне протистояння з Україною.

Віктор Шендерович. Фото: Дзеркало тижня.

У зв'язку із захопленням Росією українських військових кораблів закручується спіраль воєнної ескалації, яка може призвести до великої війни. Таку думку висловив 6 грудня російський письменник Віктор Шендерович в ефірі "Эха Москвы", передають Патріоти України.

"Ми зовсім близько до великої війни. Зовсім близько. Починалося все із провокації, починалося все з хамства. Із телевізійних воєн, таких газових воєн. Із хамства. Потім пішов період "ихтамнет", цей кримсько-донецький. Просто нахабний кримський... Зараз уже зрозуміло, що період "ихтамнет" позаду", – розповів він.

Письменник зазначив, що після нападу на українські кораблі Росія офіційно почала воєнне протистояння з Україною. "Із погляду історії це все крихітний відрізок, який у майбутньому підручнику історії, якщо ми доживемо до майбутнього підручника історії, називатиметься – війни на кордонах російської імперії, що розпадається. Або російської держави, що розпадається. Як піде. Це дуже швидкий в історичному сенсі процес. І ми бачимо, як за 20 путінських років від ліберальної риторики – так, двозначної практики, але ліберальної риторики – тощо ми приповзли до найгіршого імперіалізму", – підкреслив Шендерович.

На його думку, світ довго приходив до тями, проте почав вживати заходів і визнав Росію супротивником. "На відміну від тоталітаризму та авторитаризму, машина демократична розвертається повільно. Там процедури, там глава держави не може просто оголосити війну явно, щоб сенат завтра за неї проголосував. На ранок прокинувшись. І дізнавшись про цю війну. Там повільно розгортається. Але абсолютно невідворотно. Ми самі себе витіснили на периферію", – підсумував письменник.

Міжнародний кримінальний суд відреагував на погрози Москви через ордер на арешт Путіна

четвер, 23 березень 2023, 6:05

Президія Асамблеї держав-учасниць Римського статуту заявила про непохитну підтримку рішення Міжнародного кримінального суду, у зв'язку з погрозами через виданий ордер на арешт президента РФ Володимира Путіна. "Президія висловлює жаль з приводу цих спро...

Кремлівський фюрер догрався: Блінкен закликав заарештувати Путіна й видати суду в Гаазі

четвер, 23 березень 2023, 5:53

Державний секретар США Ентоні Блінкен вважає, що європейські держави-підписанти Римського статуту повинні виконати ордер на арешт президента Росії Владіміра Путіна й видати його Міжнародному кримінальному суду. . Про це Блінкен сказав у середу на сл...