"Покарання від Онуфрія, або Коли УПЦ МП почне релігійну війну", - блогер

"Синод колишньої УПЦ МП позбавив посад митрополитів Олександра (Драбинка) й Симеона (Шостацького). Показово, що зроблено це було не до, а після Об'єднавчого Собору, в якому вони взяли участь", - пише у своєму блозі Юрій Васильченко, повідомляють Патріоти України, і продовжує:

"Митрополити Переяслав-Хмельницький і Вишневський та Вінницький і Барський не приховували, що мають намір взяти участь у Соборі. Існувала думка, що в УПЦ МП спробують запобігти представництву своєї церкви і превентивно позбавлять посад потенційних "перебіжчиків". Однак Онуфрій, схоже, вирішив не палити мости у відносинах із владою, і почав мститися "відступникам" після Собору.

Причому, вибірково, адже, наскільки відомо, митрополит Симеон приніс у суботу до Софії підписи ще 16 священників УПЦ МП. Про позбавлення посад цих батюшок і про заборону їм здійснювати богослужіння не йдеться. Тобто, Онуфрій обрав тактику батога і пряника – карають лише тих, хто особисто був присутнім на Соборі. Іншим нібито залишають шанс виправитися.

Відлученим "ренегатам" вже знайшли заміну: до Переяслав-Хмельницького відправляють архімандрита Діонісія (Пилипчука), секретаря Київської єпархії, до Вінниці – архієпископа Бородянського, вікарія Київської єпархії Варсонофія (Столяра). Діонісій – маловідомий широкому загалу, приміром, крім служби ще викладає історичну літургіку в духовній академії УПЦ МП. А от Варсонофій потрапляв у поле зору розслідувачів попівських статків. У жовтні 2015 року активісти показали нескромний маєток цього батюшки, який знаходиться поряд з маєтком настоятеля Києво-Печерської Лаври отця Павла (Лебедя) у Воронькові на Київщині. На той момент Варсонофій був казначеєм Лаври. То ж у Вінницю призначили клірика, якому є що втрачати. В земному, а не божественному сенсі

Вочевидь, саме Вінниччина найближчим часом стане головним полем бою між колишньою УПЦ і Православною церквою України. Нагадаємо, учора митрополит Симеон оголосив про перехід головного православного храму Вінниччини Спасо-Преображенського кафедрального собору до Православної Церкви України. Причому присутні на богослужіння зустріли слова Симеона оплесками. У Онуфрія і в Москві добре розуміють – якщо нічого не робити, то приклад вінницького митрополита наслідують й інші настоятелі храмів у регіоні. А далі піде лавиноподібний процес по всій країні. Тому, на думку деяких експертів, від представників колишньої УПЦ МП варто очікувати радикальних кроків, мета яких – залякати священників, аби не підтримували дій розжалуваного митрополита.

Наразі важко сказати, скільки кліриків на Вінниччині входить до кола Симеона – в регіоні він досить давно, проте священики керуватимуться у своїх діях і страхом перед покаранням, і майбутніми президентськими виборами. Не секрет, що в УПЦ МП впевнені, що весною в Україні буде інший президент і ситуація для них стане більш сприятливою. Тим більше, що активну діяльність розгорнула РПЦ, предстоятель якої Кирило (Гундяєв) здійняв галас на увесь світ про "утиски" віруючих в Україні. З надією, що хтось на це і відреагує. Враховуючи чисельних друзів Росії у різних західних структурах – від неурядових правозахисних організацій до політичних структур. Ті, у свою чергу, можуть підключити до захисту Моспатріархії українських діячів. Для яких гроші не пахнуть.

З іншого боку у парламенті вирішили прискорити прийняття законопроектів, яких в УПЦ МП бояться значно більше, аніж Томосу. Перший змусить цю церкву перейменуватися в РПЦ в Україні, другий покликаний врегулювати питання переходу громад, включаючи питання захисту майна. Ці документи досить давно припадають пилюкою в парламенті. І, судячи із заяв представників БПП і спікера ВР Андрій Парубія, цього тижня їх нарешті можуть прийняти. Хоча від деяких експертів звучать зауваження, що доцільніше почекати до вручення Томосу. Аби в МП не використали ситуацію для натягування на себе маски "церкви-мучениці" перед історичною подією, яка має відбутися 6 січня у Константинополі.

Нинішній пленарний тиждень покаже, чи готові депутати діяти жорстко і головне - консолідовано. У свою чергу колишня УПЦ МП, схоже, остаточно обрала шлях протистояння і сходити з нього не буде. Тому владі вже зараз потрібно мати чіткий план, що вона робитиме, якщо московські попи відмовлятимуться перереєстровуватися. Або відкрито провокуватимуть війни за майно. Всі ці речі гібридно використовуватимуться проти України. І тут дуже важливо мати якісну протиотруту".

Джерело: Depo.ua

Священику з Лаври, який начебто прославляв на Богослужінні "рускій мір", повідомили про підозру

четвер, 1 грудень 2022, 16:25

Співробітники Служби безпеки України повідомили про підозру організаторам богослужіння, під час якого у Києво-Печерській Лаврі прославляли "русский мир". Слідчі задокументували факт протиправних дій одного із священнослужителів РПЦ в Україні та його сп...

В Іспанії листи з вибухівкою надійшли також прем'єр-міністру і до міноборони

четвер, 1 грудень 2022, 16:16

Конверт "з піротехнічним матеріалом", адресований Санчесу, знешкодила його команда безпеки, пише Еlmundo. У міністерстві зауважили, що охорону поблизу державних і дипломатичних будівель посилять після серії листів з вибуховими пристроями. Іспанські ЗМІ...