Питання зняття анафеми з нинішнього очільника Української православної церкви Київського патріархату Філарета - невід’ємна частина розв’язання українського питання. Про це заявив архієпископ Чернігівський і Ніжинський, прес-секретар Української православної церкви Київського патріархату Євстратій Зоря, повідомляють Патріоти України.
Як відомо, разом із питанням надання автокефалії Константинопольський патріархат може також розглянути зняття анафеми з Патріарха Філарета.
Євстратій Зоря наголосив, що ідеться не просто про особисту справу патріарха Філарета, а про цілий комплекс проблем, які, за його словами, викликані незаконними рішеннями з боку Російської православної церкви.
Якщо вважати дійсними позбавлення сану і анафему, проголошені з Москви до патріарха, то тоді з ким і на основі чого буде розбудовуватись єдина помісна церква? Адже практично весь єпископат, який зараз бере участь у цьому процесі – єпископат Київського патріархату і автокефальної церкви – мають своє канонічне положення і були посвячені у свій єпископський сан від патріарха Філарета. Тому це питання безперечно повинно вирішуватись у комплексі, – зазначив архієпископ.
Він також пояснив, що не даремно на Синаксі – зібранні усіх архієреїв Константинопольського патріархату – серед інших доповідей була і доповідь про виключне право апеляції, яке має Константинопольський патріарх у випадках, коли у помісній церкві ієрарх чи клірик не може знайти захисту своїх канонічних прав.
Тому це є частиною одного цілісного процесу. Ми переконані, що так само, як Томос про автокефалію буде наданий, так само буде здійснено і канонічну реабілітацію Філарета, тобто визнання, що осудження, здійснене щодо нього Московським патріархатом, є неправильним і не чинним, – сказав архієпископ.
За його словами, у питанні зняття анафеми з Патріарха Філарета, ідеться про канонічну реабілітацію. "Наприклад, є людина, осуджена сталінським судом, як ворог народу. Потім її реабілітують. Як це відбувається: розглядають справу і приходять до висновку, що ця людина не була ворогом народу, а людина, яка потапила під політично мотивовану репресію. У законному порядку справа закривається, а людина визнається незаконно осудженою. Тут відбувається те саме. Ідеться про те, що патріарх Філарет з боку Константинопольського патріархату повинен бути визнаним незаконно осудженим церковними інстанціями у Москві. Таким чином, він уже не буде вважатись під анафемою. Це означає, що він буде канонічним ієрархом і так само канонічними ієрархами будуть вважатися всі, кого він рукоположив у священний сан, починаючи із 1992 року", – наголосив він.
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...