Питання зняття анафеми з нинішнього очільника Української православної церкви Київського патріархату Філарета - невід’ємна частина розв’язання українського питання. Про це заявив архієпископ Чернігівський і Ніжинський, прес-секретар Української православної церкви Київського патріархату Євстратій Зоря, повідомляють Патріоти України.
Як відомо, разом із питанням надання автокефалії Константинопольський патріархат може також розглянути зняття анафеми з Патріарха Філарета.
Євстратій Зоря наголосив, що ідеться не просто про особисту справу патріарха Філарета, а про цілий комплекс проблем, які, за його словами, викликані незаконними рішеннями з боку Російської православної церкви.
Якщо вважати дійсними позбавлення сану і анафему, проголошені з Москви до патріарха, то тоді з ким і на основі чого буде розбудовуватись єдина помісна церква? Адже практично весь єпископат, який зараз бере участь у цьому процесі – єпископат Київського патріархату і автокефальної церкви – мають своє канонічне положення і були посвячені у свій єпископський сан від патріарха Філарета. Тому це питання безперечно повинно вирішуватись у комплексі, – зазначив архієпископ.
Він також пояснив, що не даремно на Синаксі – зібранні усіх архієреїв Константинопольського патріархату – серед інших доповідей була і доповідь про виключне право апеляції, яке має Константинопольський патріарх у випадках, коли у помісній церкві ієрарх чи клірик не може знайти захисту своїх канонічних прав.
Тому це є частиною одного цілісного процесу. Ми переконані, що так само, як Томос про автокефалію буде наданий, так само буде здійснено і канонічну реабілітацію Філарета, тобто визнання, що осудження, здійснене щодо нього Московським патріархатом, є неправильним і не чинним, – сказав архієпископ.
За його словами, у питанні зняття анафеми з Патріарха Філарета, ідеться про канонічну реабілітацію. "Наприклад, є людина, осуджена сталінським судом, як ворог народу. Потім її реабілітують. Як це відбувається: розглядають справу і приходять до висновку, що ця людина не була ворогом народу, а людина, яка потапила під політично мотивовану репресію. У законному порядку справа закривається, а людина визнається незаконно осудженою. Тут відбувається те саме. Ідеться про те, що патріарх Філарет з боку Константинопольського патріархату повинен бути визнаним незаконно осудженим церковними інстанціями у Москві. Таким чином, він уже не буде вважатись під анафемою. Це означає, що він буде канонічним ієрархом і так само канонічними ієрархами будуть вважатися всі, кого він рукоположив у священний сан, починаючи із 1992 року", – наголосив він.
Президент Росії Володимир Путін не проти перемовин щодо закінчення війни. Однак він хотів би хотів би, щоб переговори тривали на тлі воєнних дій, масованих обстрілів України та продовження контактів з президентом США Дональдом Трампом. Путіну потрібно,...
Задума такий. Хто краще нищить ворога, безпілотниками зокрема, матиме більше засобів для нищення ворога - мультиплікаційний ефект. Тестова версія майданчика запрацює вже через місяць, де військові зможуть здійснити замовлення, а доставка здійснюватимет...