Польща витратить $50 млрд на оновлення своєї армії, щоб захистити східний фланг

Поляки планують закупити літаки нового покоління і рекордно оновити і модернізувати свою армію

Влада Польщі має намір вкласти майже 50 млрд доларів США в модернізацію своїх збройних сил. Відповідний план було опубліковано у четвер, 28 лютого, на сайті уряду країни, повідомляю Патріоти України із посиланням на DW.

Фінансові вкладення в оборону названо в цьому документі "рекордними".

"Це, безумовно, великий виклик, але також шанс на розвиток оборонних можливостей польської армії", - заявив польський міністр оборони Маріуш Блащак, який підписав план модернізації.

"Ми рішуче й ефективно змінимо вигляд польської армії, оснастимо її сучасною технікою. Збільшення особового складу - це теж мета, яку я поставив перед собою", - цитує міністра сайт уряду.

За словами Блащака, план враховує актуальні проблеми, що стоять перед Польщею, включаючи "зміцнення східного флангу" країни, що є і "зміцненням східного флангу всього НАТО". Він також передбачає закупівлю 32 літаків нових поколінь.

$48,9 мільярда, які передбачає план, будуть витрачені вже до 2026 року, однак "потреби армії набагато вищі", попередив міністр оборони.

На початку лютого з'явилося повідомлення, що Польща придбає у США 20 високомобільних ракетно-артилерійських систем HIMARS й амуніцію на суму 414 млн доларів. Наприкінці листопада 2018 року Управління військового співробітництва Міноборони США повідомило, що Держдепартамент прийняв рішення схвалити продаж Польщі 20 високомобільних ракетно-артилерійських систем HIMARS M142 і іншого обладнання. Угода здійснюється відповідно до зусиль Вашингтона щодо забезпечення ключових союзників у Східній Європі сучасними системами озброєнь і не змінить баланс сил у регіоні, зазначило відомство.

Джерело: DW

"Слуги" так голосно волали: "Тримай злодія!". ВАКС виправдав ексміністра інфраструктури Омеляна

понеділок, 18 жовтень 2021, 19:31

Вищий антикорупційний суд виправдав ексміністра інфраструктури Володимира Омеляна, якого Спеціалізована антикорупційна прокуратура обвинувачує у вчиненні незаконних дій, що призвели до недоотримання державним бюджетом 30,4 млн грн, зазначають Патріоти ...

"Призначають коханок": Фейгін розповів, чому Поклонській у Росії не дають "впасти до кінця"

понеділок, 18 жовтень 2021, 18:25

Так звана "прокурорка" Криму Наталія Поклонська, яка у 2014 році допомагала окупантам захоплювати півострів, нібито перебуває в "матримоніальних стосунках" з одним із високопоставлених чиновників Росії. І саме тому вона досі "не впала до кінця". Таку т...