Польща витратить $50 млрд на оновлення своєї армії, щоб захистити східний фланг

Поляки планують закупити літаки нового покоління і рекордно оновити і модернізувати свою армію

Влада Польщі має намір вкласти майже 50 млрд доларів США в модернізацію своїх збройних сил. Відповідний план було опубліковано у четвер, 28 лютого, на сайті уряду країни, повідомляю Патріоти України із посиланням на DW.

Фінансові вкладення в оборону названо в цьому документі "рекордними".

"Це, безумовно, великий виклик, але також шанс на розвиток оборонних можливостей польської армії", - заявив польський міністр оборони Маріуш Блащак, який підписав план модернізації.

"Ми рішуче й ефективно змінимо вигляд польської армії, оснастимо її сучасною технікою. Збільшення особового складу - це теж мета, яку я поставив перед собою", - цитує міністра сайт уряду.

За словами Блащака, план враховує актуальні проблеми, що стоять перед Польщею, включаючи "зміцнення східного флангу" країни, що є і "зміцненням східного флангу всього НАТО". Він також передбачає закупівлю 32 літаків нових поколінь.

$48,9 мільярда, які передбачає план, будуть витрачені вже до 2026 року, однак "потреби армії набагато вищі", попередив міністр оборони.

На початку лютого з'явилося повідомлення, що Польща придбає у США 20 високомобільних ракетно-артилерійських систем HIMARS й амуніцію на суму 414 млн доларів. Наприкінці листопада 2018 року Управління військового співробітництва Міноборони США повідомило, що Держдепартамент прийняв рішення схвалити продаж Польщі 20 високомобільних ракетно-артилерійських систем HIMARS M142 і іншого обладнання. Угода здійснюється відповідно до зусиль Вашингтона щодо забезпечення ключових союзників у Східній Європі сучасними системами озброєнь і не змінить баланс сил у регіоні, зазначило відомство.

Джерело: DW

Близько 400 осіб: У Куп’янську виявлено списки колаборантів, які виконували функції окупаційної влади

п’ятниця, 7 жовтень 2022, 0:36

У деокупованому Куп’янську виявлено списки колаборантів, які виконували організаційно–розпорядчі функції окупаційної влади. Про це повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ України Євген Єнін в ефірі інформаційного телемарафону, передають Па...

"Вже отримала запрошення": Президентка Словаччини пожартувала про візит до "анексованого" Чехією Калінінграда

п’ятниця, 7 жовтень 2022, 0:29

Президентка Словаччини Зузана Чапутова в четвер підхопила жарт про "анексію" Калінінградської області Росії, який в останні дні поширюється в чеських соцмережах, повідомляють Патріоти України. "Можу подумати над державним візитом. Або ні. Чудова робота...