"Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький наголосив під час свого виступу в Європейському парламенті, що за допомогою газопроводу "Північний потік-2" Кремль може мати серйозний вплив на європейські країни. "Ми повинні з усією чіткістю сказати: це не економічний, а політичний проект", - підкреслив голова польського кабінету міністрів", - пише у своєму блозі політолог Віталій Портников, повідомляють Патріоти України, і продовжує:
"Ця жорстка позиція Моравецького вкотре демонструє, що у Варшави і Києва є стратегічні спільні інтереси - і це є куди більш важливішим, ніж суперечки на історичні теми. Україна і Польща приречені на співпрацю тут і зараз - щоб не відбувалося між їхніми народами в далекому і недавньому минулому. Приречені тому, що актуальною залишається головна історична загроза їхній державності і цивілізації, яка традиційно йде від агресивної і не здатної сприйняти європейські цінності Росії.
Однак не можна було не помітити, що європейських депутатів цікавили під час виступу Моравецького не стільки його погляди на "Північний потік-2", скільки ситуація в самій Польщі. Голова уряду виступав перед депутатами у день загострення конфлікту між виконавчою владою і головою Верховного суду Малгожатою Герсдорф, та ба, більше - з усім Верховним судом, члени якого в цьому конфлікті одноголосно підтримали свого голову. В Євросоюзі вважають, що польський уряд намагається встановити контроль над судовою владою і вже почали розслідування, яке повинно дійти до висновків щодо правомірності такого обвинувачення.
Практично Єврокомісія не може прийняти ніяких заходів проти Польщі, тому що будь-які її дії будуть заблоковані союзником польського уряду в Європейському Союзі - прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном. І це, до речі, ще один парадокс українсько-польських відносин - Варшава сьогодні реально залежна від Орбана, який блокує євроатлантичну інтеграцію України, підтримувану Польщею. Але головне все ж таки не в цій майже анекдотичній, але все ж сумній обставині.
Головне це те, що внутрішня політика польської влади і реакція на неї в ЄС послаблюють позиції Польщі в Євросоюзі і зменшують вагу тих справедливих слів, які вимовляють польські політики на міжнародній арені. Адже - незважаючи на наші конфлікти навколо політики історичної пам'яті або генерування внутрішньопольських криз - політика уряду "Права і справедливості" залишається послідовною і спадкоємною. Це політика протистояння кремлівському гегемонізму в умовах, коли багато країн "старої Європи" заради примарної вигоди готові зрадити принципи, на яких будувався Євросоюз. Шкода тільки, що значимість цієї польської політики є не настільки вагомою, як дотепер".
Для того, аби зруйнувати Керченський міст, який зʼєднує РФ з окупованим Кримом, недостатньо буде самих лише ракет ATACMS. Для того, щоб руйнація переправи стала гарантованою, нам потрібні Taurus, передають Патріоти України. Передачу Україні цих ракет п...
Сьогодні Росія визнала, що зробила уже другий за цей рік крок до ескалації війни проти України. Як наголосив президент України, по Дніпру була застосована нова російська балістична ракета, передають Патріоти України. "Путін ударив по нашому місту Дніпр...