Порошенко направив офіційну заявку до НАТО про особливу співпрацю України з Альянсом

Офіційний лист був направлений два дні тому дипломатичними каналами

Фото: texty.org.ua

Президент Петро Порошенко направив до НАТО офіційний лист з проханням включити Україну у Програму розширених можливостей (Enhanced Opportunities Programme). Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко, який брав участь у засіданні Північно-Атлантичної Ради на рівні постійних представників, повідомляють Патріоти України з посиланням на УНІАН.

"Президент України зробив офіційну письмову заявку до Генерального секретаріату. Цей лист був надісланий, і от-от вони мають його отримати, а потім нації мають прийняти формальне рішення", - сказав Пристайко та додав, що лист був направлений два дні тому дипломатичними каналами. "Це новий і дуже тісний етап взаємодії, і союзники будуть це серйозно розглядати", - зауважив заступник міністра.

Також український дипломат звернув увагу, що це "дуже складний та вибагливий механізм, який буде потребувати і з нашого боку, і з боку НАТО серйозної взаємодії". За його словами, однією з перешкод для можливої співпраці України та Альянсу за цією програмою була відсутність технічної угоди про обмін таємною інформацією.

"28 угода буде підписана в Брюсселі. Цей документ дозволить вивести взаємодію в сфері секретної інформації на зовсім інший рівень", - зазначив Пристайко. Наразі в рамках Програми розширених можливостей з НАТО співпрацюють Швеція та Фінляндія. Мова йде про сумісність та відповідність стандартам НАТО.

"Ніхто з партії не відреагував на дурні промови Сівохи. Тому його заяви насторожують", - офіцер ЗСУ

вівторок, 12 листопад 2019, 22:01

За словами Романа Кулика, ініціатива Сивохи створити центр примирення - шокуюча. Войовнича меншість диктує обридлу політику, а більшість хоче миру, каже радник секретаря Ради національної безпеки Сергій Сивохо. Він повторює тези російської пропаганди. ...

"Инцидент с Яременко - это последствия турборежима": У Зеленського дивно пояснили секс-скандал у Раді

вівторок, 12 листопад 2019, 21:54

Лідер фракції "Слуга народу" Давид Арахамія розповів, як відреагував президент України Володимир Зеленський на секс-скандал з нардепом Богданом Яременко і назвав кандидатури, яке можуть замінити його на посаді голови комітету. Про це він повідомив в ін...