Потужний удар: Луценко запропонував заморозити активи бізнесу РФ

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що Адміністрація президента зажадала списки російських юридичних і фізичних осіб, щодо яких пропонується введення санкцій, повідомляють Патріоти України.

Луценко припустив, що за цим піде розгляд питання на Раді національної безпеки. "Сподіваюся, що президент мене підтримає (в пропозиції ініціювати перед РНБО введення санкції щодо юридичних та фізичних осіб РФ у вигляді заморожування активів до деокупації території України - ред.). У всякому разі, зараз мені повідомили про те, що адміністрація президента зажадала всі списки, деталі. Очевидно, що найближчим часом відбудеться низка нарад, які завершаться рішенням РНБО", - сказав Луценко на брифінгу в Одесі.

Генпрокурор наголосив, що введення воєнного стану в Україні вимагає переосмислення того, що відбувається з російським бізнесом в Україні. "Більше місяця ми збирали інформацію, який він (російський бізнес - ред.) є, який масив цього бізнесу. Можу вам сказати, що це чотири томи висотою десь в 40 см, і на кожній сторінці цих томів до 15 юридичних осіб, тобто це величезний масив юридичних і фізичних осіб резидентів Російської Федерації, які ведуть бізнес в Україні", - розповів він.

При цьому, за словами Луценка, частина цього бізнесу ведеться в дуже важливих галузях економіки. "Як член РНБО, я вчора написав лист на ім'я глави держави і секретаря РНБО з пропозицією скористатися чинним законом про санкції... я пропоную скористатися заморожуванням активів російського бізнесу до деокупації нашої країни", - сказав він.

При цьому генпрокурор зазначив, що це, природно, не повинно бути огульних рішенням, необхідно серйозно проаналізувати кожну із стратегічних галузей, але рішення повинно бути прийнято. "Далі миритися з тим, що громадяни або фірми країни-агресора заробляють в Україні, я вважаю неприйнятним. Це моя громадянська позиція, і я її направив в порядку, встановленому законом", - підсумував Луценко.

Для "захисту цих народів від геноциду": У Росії пропонують визнати незалежність "ЛНР" і "ДНР"

середа, 19 січень 2022, 19:28

Депутати від комуністичної партії РФ внесли на розгляд Держдуми проєкт ухвали з проханням до президента Росії Володимира Путіна визнати незалежність самопроголошених "Донецької та Луганської народних республік". Про це повідомив російський телеканал "Д...

Судилище над Порошенком: П'ятий президень охаректиризував Зеленського як неадеквата, і попередив, що сценарій шаленого Зе ще не добіг кінця

середа, 19 січень 2022, 19:27

Порошенко про рішення суду: Сценарій Зеленського-неадеквата ще не закінчився. П’ятий президент Петро Порошенко після оголошення рішення Печерського суду 19 січня, у вигляді особистого зобов’язання, заявив, що не радіє цій перемозі, бо "божевільний сцен...