Пропаганда Москви працює: У Stratfor заявили про різке зростання проросійських настроїв у Сербії

Дві головні новинні мережі Кремля почали пропонувати телевізійні програми, онлайн-новини і радіопередачі сербською мовою.

Ілюстрація: kartinohigh.ru

Різке нарощування Росією своєї присутності в медійному полі Сербії призвело до зміни громадської думки сербів на користь відносин з РФ, а не з Європейським Союзом. Про це повідомили в приватній американській розвідувально-аналітичної компанії Stratfor, передають Патріоти України.

За даними експертів, за останні два роки вплив Росії у Сербії помітно зріс. Так, за інформацією Бєлградського центру євроатлантичних досліджень, число російських ЗМІ та неурядових організацій в країні з 2015 року зросла з менш ніж дюжини до більш ніж 100.

Дві головні новинні мережі Кремля - "Супутник" і "РТ" (раніше Russia Today) - почали пропонувати телевізійні програми, онлайн-новини і радіопередачі сербською мовою. Крім того, російська державна газета "Російська газета" друкує в Москві широко поширений тижневик "Недельнік" і відправляє його в Сербію.

Як відзначають аналітики Stratfor, російські ЗМІ в Сербії успішно використали антизахідну риторику, наприклад, нагадування про бомбардування НАТО в 1999 році і підтримку Москвою Бєлграда в ході цього конфлікту.

В результаті, згідно з опитуванням, проведений в лютому 2017 року сербським тижневиком Vreme, близько 68% сербів вважають за краще відносини з Росією відносин з Європейським Союзом.

Кремль навчився обходити санкції щодо експорту нафти: Financial Times розкрив деталі

вівторок, 26 вересень 2023, 9:14

Кремлю вдалося обійти санкції G7, які обмежили максимальну вартість нафти із РФ. Близько двох третин усієї нафти продає без західної страховки, тоді як вартість чорного золота зростає до 100 доларів за барель. Про це повідомляє видання Financial Times,...

Визволення близько: У Криму активізувався партизанський рух. Віталій Кім розкрив деякі подробиці

вівторок, 26 вересень 2023, 9:05

Кримчани стали частіше контактувати зі Збройними силами України аби передати корисну інформацію. Важливо, що помітну роль у цій діяльності бере молодь, котра підросла за десятиріччя російської окупації. На території тимчасово окупованого Росією Криму з...