Прихований сенс: Експерт пояснив, чому насправді Угорщина проти закону про освіту

В Угорщині бракує робочих рук, отож сподівання влада країни покладає на вихідців із Закарпаття.

Ілюстрація: imagecdn3.luxnet.ua

Польщі немає сенсу псувати відносини з Україною через закон про освіту. Угорщина проти, тому що їй не вистачає людей, які б там працювали. Таку думку висловив польський громадський і політичний діяч Йелджей Ходзінський, повідомляють Патріоти України.

"Угорщина - трохи ізольована країна. Цій країні дуже не вистачає людей, які б працювали. Але туди не дуже хочуть їхати через рівень зарплати, який серед країн Центральної Європи - найнижчий. І угорська мова дуже складна. Тим, хто володіє українською, буде нелегко працювати в Угорщині", - говорить аналітик.

Тому, за словами Ходзінського, Угорщина може розраховувати тільки на румунів і жителів Закарпаття. Але румуни швидше поїдуть до Франції або Італії. І залишається тільки Закарпаття, де живе близько 150 тисяч осіб. До того ж Будапешт досі вважає Закарпаття частиною Угорщини.

"З точки зору Польщі все інакше. В Україні зараз проживає не так багато поляків. У Львові є дві польські школи. У цілому в Україні шість шкіл з польською мовою навчання. Зараз багато українців приїжджає до Польщі. За культурою Україна і Польща дуже близькі, мови схожі. І Польщі немає сенсу псувати відносини з Україною через закон про освіту", - підкреслив Йелджей Ходзінський.

Позитивні не всі: Аналітики JPMorgan змоделювали чотири сценарії завершення війни РФ проти України

субота, 24 травень 2025, 10:59

Експерти найбільшого за розмірами активів банківського холдингу США JPMorgan Chase & Co. (JPMorgan) представили звіт з кількома варіантами завершення російсько-української війни. У прогнозах акцентується на важливості гарантій безпеки для України та мо...

"Треба розуміти": Експерт пояснив, чому оновлені російські "Шахеди" стали ще більш небезпечними

субота, 24 травень 2025, 10:44

Оновлені "Шахеди", які Росія використовує для атак, стають усе складнішими для виявлення та знищення. Наразі дрони отримали нові типи двигунів, потужніші бойові частини та сучасніші системи навігації. Про це в коментарі YouTube-каналу РБК-Україна заяви...