"Путін готовий пролити кров": Генерал розповів, як Москва може помститися Україні за томос

Росія не зупиниться перед провокаціями і навіть терактами, щоб перешкодити створенню в Україні помісної православної церкви. Про це заявив екс-керівник Головного слідчого управління СБУ генерал-майор Василь Вовк, повідомляють Патріоти України.

Коментуючи майбутній об'єднуючий Собор помісної церкви, він заявив, що "Собор ще не означає об'єднання". Вовк нагадав, що представників Московського патріархату на Соборі буде мало: "Це ті, хто розраховують отримати якісь посади в уже об'єднаній церкві, і розуміють, що дороги назад немає".

"Москва цю ситуацію так просто не відпустить, тут можна до ворожки не ходити. Вони зараз перебувають у цейтнотній ситуації, не знають, що робити. Наступ відбувся швидко і несподівано для них, вони не відпрацювали ані тактичних заходів, ані стратегії щодо опору об'єднанню. Але в них одне завдання і одна позиція на сьогодні – "ми об'єднуватися не збираємося". Це свідчить про те, що вони зроблять все, зокрема дійдуть до провокацій, до диверсій і терактів, щоб зупинити це об'єднання і показати, що воно проллє кров в Україні", - підкреслив генерал СБУ.

На його думку, в Москві вже зрозуміли, що більшість українських людей прийняли Томос і "об'єднання під прапором єдиної помісної української церкви". "Але віддавати те, що є їхньою ідеологічною зброєю... Ми ж розуміємо, що патріарх Кирило є політичною особою Російської Федерації... В Українській церкві Московського патріархату вони бачать свою п'яту колону, яка набагато міцніше і сильніше, ніж політична п'ята колона" , - заявив Вовк.

Генерал не виключив конфліктів між патріархатами: "Я на прикладі розповім - я з Центральної України, з Вінниччини, в моєму селі церква Московського патріархату. Коли там постало питання, щоб побудувати в більш зручному місці для великого села церкву Київського патріархату, люди повстали - "нам не треба розбрату, розборок у селі, є ця церква, ми йдемо до Бога, якого вона патріархату, нас не цікавить". Навіть багато хто з тих, хто вітає Томос і об'єднання, не хоче практичної реалізації".

"Ми пам'ятаємо, як віджимали українську церкву на користь Московського патріархату, якщо зараз віджимати в інший бік, то будуть народні протести, хресні ходи прихожан Московського патріархату, а їх дуже багато. Будуть мітинги, збори, демонстрації - старі люди, маленькі діти, які привчені до церкви з малолітства. Це відома тактика при проведенні таких заходів", - додав він.

Джерело: Обозреватель

Бойові - тільки кадирівцям: Дружини окупантів жаліються на низьку зарплату чоловіків, які вбивають українців

понеділок, 4 липень 2022, 18:44

Дружини та батьки російських військових створили у соцмережах спільні групи. Зараз головна тема там - низькі зарплати окупантів, передають Патріоти України. Ці групи поділені за видами військ. Начальство щодня звітує там, чи все гаразд. Про це 24 канал...

Сотні мільярдів доларів і 10-річний план відновлення: У Зеленського розповіли, як хочуть зробити Україну ""магнітом для інвестицій"

понеділок, 4 липень 2022, 18:29

Влада представила масштабний план відбудови України. Він розрахований на 10 років. Розмір фінансування сягатиме 750 мільярдів доларів, передають Патріоти України. Загалом на десятиріччя розробили 850 проєктів. Щорічний приріст реального ВВП становитиме...