Путін готує переворот? Російський політолог пояснив "африканський" вояж "Вагнера"

Під "прицілом" можуть бути не тільки політичні, а й економічні інтереси.

Ілюстрація: svoboda.org

Під виглядом політтехнологів з Росії в кілька африканських країн насправді відправляться найманці з так званої ПВК "Вагнер". Як пише в статті для "Собеседника" російський політолог Станіслав Бєлковський, в цьому році так звані політтехнологи відправляться в Кенію, в ПАР і на Мадагаскар, а в 2019-му - і Лівію і Зімбабве, повідомляють Патріоти України.

"Ця новина, можливо, не заслуговувала б на особливу увагу, якби не ім'я головного спонсора і організатора політтехнологічної експедиції. Євген Пригожин, великий бізнесмен із Санкт-Петербурга, який вважається одночасно кухарем президента РФ Володимира Путіна і справжнім господарем приватної військової компанії (ПВК) "Вагнер", - зазначає політолог.На його думку, в Африці не потрібні політтехнологи, оскільки там, якщо не все, то багато що вирішується на рівні родоплемінних домовленостей або міжплемінних битв.

Втім, зазначив Бєлковський, в африканських країнах можуть знадобитися структури типу ПВК "Вагнер". "Наприклад, в боях між якими-небудь племенами, умовними хуту і віртуальними тутсі. Або для організації мирного державного перевороту, скажімо, на Мадагаскарі. Чий президент по імені Ері Радзаунарімампіаніна, можливо, вже засидівся на своєму посту...", - іронізує політолог.

Є вагомі підозри, що "політтехнологи" відправляться в Африку не тестувати унікальні способи впливу на електоральні маси, а відкривати нові ринки для войовничих "вагнеріан" і прирівняних до них осіб, зазначив експерт.

"Правда, є одне зауваження до всього цього. "Вагнер" і подібні структури - це насправді ніякі не ПВК. Оскільки в Росії немає законодавства про приватних військових компаніях. Так що легендарна контора пана Пригожина - це звичайне зібрання найманців", - резюмував Бєлковський.

Хіти тижня. "Я спокійний, як х*й після акту": ТОП найяскравіших цитат з листування соратника Джуліані з Луценком

п’ятниця, 24 січень 2020, 3:00

Напередодні, 15 січня, Палата представників США оприлюднила листування Лева Парнаса - американського бізнесмена та соратника адвоката Дональда Трампа Рудольфа Джуліані - з ексголовою ГПУ Юрієм Луценком і найближчим оточенням президента Володимира Зелен...

Хіти тижня. Нардепи звернулися до СБУ через концерти російських зірок в Україні (документ)

п’ятниця, 24 січень 2020, 2:00

Мова йде про гастролерів Валерія Сюткіна і Олександра Сєрова, які виступали в Криму, і планували концерти в Києві. 40 народних депутатів із чотирьох фракцій звернулися в СБУ з проханням заборонити Сюткіну та Сєрову в'їзд до країни. Про це на своїй стор...