Путін готує переворот? Російський політолог пояснив "африканський" вояж "Вагнера"

Під "прицілом" можуть бути не тільки політичні, а й економічні інтереси.

Ілюстрація: svoboda.org

Під виглядом політтехнологів з Росії в кілька африканських країн насправді відправляться найманці з так званої ПВК "Вагнер". Як пише в статті для "Собеседника" російський політолог Станіслав Бєлковський, в цьому році так звані політтехнологи відправляться в Кенію, в ПАР і на Мадагаскар, а в 2019-му - і Лівію і Зімбабве, повідомляють Патріоти України.

"Ця новина, можливо, не заслуговувала б на особливу увагу, якби не ім'я головного спонсора і організатора політтехнологічної експедиції. Євген Пригожин, великий бізнесмен із Санкт-Петербурга, який вважається одночасно кухарем президента РФ Володимира Путіна і справжнім господарем приватної військової компанії (ПВК) "Вагнер", - зазначає політолог.На його думку, в Африці не потрібні політтехнологи, оскільки там, якщо не все, то багато що вирішується на рівні родоплемінних домовленостей або міжплемінних битв.

Втім, зазначив Бєлковський, в африканських країнах можуть знадобитися структури типу ПВК "Вагнер". "Наприклад, в боях між якими-небудь племенами, умовними хуту і віртуальними тутсі. Або для організації мирного державного перевороту, скажімо, на Мадагаскарі. Чий президент по імені Ері Радзаунарімампіаніна, можливо, вже засидівся на своєму посту...", - іронізує політолог.

Є вагомі підозри, що "політтехнологи" відправляться в Африку не тестувати унікальні способи впливу на електоральні маси, а відкривати нові ринки для войовничих "вагнеріан" і прирівняних до них осіб, зазначив експерт.

"Правда, є одне зауваження до всього цього. "Вагнер" і подібні структури - це насправді ніякі не ПВК. Оскільки в Росії немає законодавства про приватних військових компаніях. Так що легендарна контора пана Пригожина - це звичайне зібрання найманців", - резюмував Бєлковський.

Хіти тижня. "Чекаю на ваш дзвінок щовечора": Нардепка попалася в Раді за інтимною перепискою з незнайомкою (фото)

неділя, 20 вересень 2020, 0:35

Телефон нардепа був відкритий на чаті з кимось, хто вельми недвозначно висловлював свою симпатію Ірині Констанкевич. Народний депутат Ірина Констанкевич з депутатської групи "За майбутнє" під час робочого дня у Верховній Раді в п'ятницю, 18 вересня, ве...

Цим і привернула увагу Вільяма: Експерт розкрила секрет особливої сукні Кейт Міддлтон

неділя, 20 вересень 2020, 0:20

Насправді майбутня герцогиня вдягнула замість сукні... тільки спідницю. Зараз Кейт Міддлтон може похвалитися бездоганним почуття стилю. На публіці королівська особа завжди виглядає елегантно. Але у 2002 році Міддлтон з’явилася на людях в прозорій сукні...