​"Путін занадто багато грошей туди закачав": Афонські ченці виступили проти Епіфанія

З 20 монастирів Афона тільки 7 проголосували за те, щоб 3 лютого 2019 року в Києві взяти участь в інтронізації глави ПЦУ.

Путін роками вкладав гроші у монастирі на Афоні. Фото: РБК.

13 монастирів Афона відмовилися взяти участь в урочистій церемонії зведення на престол глави Православної церкви України Епіфанія. Про це повідомило грецьке видання "Рофмея", передають Патріоти України.

За його даними, з 20 монастирів Афона тільки 7 проголосували за те, щоб 3 лютого 2019 року в Києві взяти участь в інтронізації глави ПЦУ. Релігієзнавець Олександр Саган в коментарі пояснив таку позицію тим, що Кремль роками вкладав гроші в грецькі монастирі. Але тим не менш, вплив з часом буде падати і ченці визнають нову українську церкву.

"Путін занадто багато грошей туди закачав, щоб мати на них вплив. Але всьому свій час. Приїдуть колись. Втім, це не окрема церква, а група монастирів Константинопольського патріархату", - сказав Саган.

Зазначимо, інтронізація Епіфанія відбудеться 3 лютого під час божественної літургії в Соборі Святої Софії Київської. По факту це церемонія вступу на престол і офіційний початок виконання обов'язків Предстоятеля.

Джерело: Обозреватель

Казахстан не визнає результатів псевдореферендумів на окупованих українських територіях, - МЗС республіки

понеділок, 26 вересень 2022, 12:07

Як повідомляє Казахське телеграфне агентство, керівництво держави підтримує принципи територіальної цілісності держав, їхньої суверенної рівності та мирного співіснування. "Що стосується проведення самопроголошеними державами ЛНР та ДНР, й військовими ...

Лукашенко терміново прилетів на Росію до Путіна (фото)

понеділок, 26 вересень 2022, 12:00

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко Лукашенко сьогодні проведе зустріч з російським диктатором Володимиром Путіним. Про це повідомляють пропагандистські ЗМІ. Повідомляється, що переговори лідерів розпочнуться найближчим часом. . ...