Путіна та Шойгу судитимуть у Києві? Міжнародний трибунал по MH-17 можуть створити в Україні, - МЗС Нідерландів

Прокурорське розслідування причин катастрофи малайзійського літака ведеться дуже активно.

Берт Кундерс. Фото: www.canlihaber.com.

У цілях кримінального переслідування винних у катастрофі малайзійського Boeing 777 в Україні може бути створений міжнародний трибунал. Про це заявив міністр закордонних справ Нідерландів Берт Кундерс під час виступу в Європарламенті, передають Патріоти України з посиланням на hromadske.tv.

«Прокурорське розслідування ведеться дуже активно. На цій базі ми будемо вирішувати найближчими місяцями із залученими країнами щодо знаходження найкращого механізму (кримінального – Ред.) переслідування відповідальних на національному рівні або за допомогою створення країнами спільного суду», - зазначив Кундерс.

Також він наголосив, що залежно від ходу розслідування будуть прийматися рішення з іншими колегами. Раніше замглави Росавіації Олєг Сторчєвой направив у Нідерланди лист, у якому стверджується, що нідерландські фахівці неправильно визначили просторове положення ракети щодо літака в момент його ураження і зону її пуску.

У Нідерландах 13 жовтня на авіабазі Гілзе-Райен оприлюднили результати техічного розслідування катастрофи рейсу МН17. За висновками розслідування, характер уражень чітко вказує на конкретну модель ракети - 9N314М. Вона розірвалася в кількох метрах від лівої частини кабіни літака.

Росавіація виступила з офіційною заявою, коментуючи публікацію технічного звіту по розслідуванню катастрофи рейсу МН17, у якій заявила, що уражальні елементи, знайдені на місці падіння Боїнгу, не відповідають вказаним у звіті Ради безпеки Нідерландів.

Напередодні нідерланського звіту російський збройний концерн Алмаз-Антей з посиланням на власну симуляцію заявив, що літак не могли збити з «Буку» нової модифікації. Пізніше засновник Bellingcat Еліот Гіґґінс назвав звіт росіян «демонстрацією для російських ЗМІ».

Українські правоохоронці оголосили підозру у вчиненні умисного вбивства одному з лідерів бойовиків на Донбасі росіянину Ігорю Безлеру. Саме громадянин Росії Ігор Безлер доповів полковнику Головного розвідувального управління генштабу Збройних сил Росії Василю Гераніну про збитий літак у небі над окупованим Донбасом український літак, який виявився Боїнг-777 Малайзійських авіаліній рейсу MH-17.

Вибори-2019: ЦВК порахувала понад 80% голосів

понеділок, 22 квітень 2019, 8:10

Центральна виборча комісія опрацювала 80,78% протоколів другого туру президентських виборів в Україні, повідомляють Патріоти України. Згідно з результатами, Володимир Зеленський набирає 73,09% голосів, Петро Порошенко - 24,57%. Ще 2,32% бюлетенів визна...

"Пережив десять воєн!": Чому Україні треба повторити досвід Ізраїлю, - експерти

понеділок, 22 квітень 2019, 6:08

Україні, яка перебуває в стані війни з Росією вже більше п'яти років, є сенс не просто звернути увагу на досвід Ізраїлю, а й спробувати використовувати цей досвід на практиці. Про це йдеться в статті ZN. Відзначається, що Ізраїль живе і розвивається в ...