Референдум в Каталонії: Блогер пояснив, як реагувати Україні

"Питання каталонського референдуму сьогодні в Україні надзвичайно сильно розігрується у соціальних мережах", - пише Микола Давидюк для 24tv.ua, передають Патріоти України, і продовжує:

"Але Україні не варто сприймати референдум в Каталонії як свій власний і масштабувати результати його наслідків на свої персональні внутрішні політичні питання, як би цього не хотілось Кремлю. Тому що ми бачимо, що в Україні каталонський референдум підігрівається медійно, аби продемонструвати певні паралелі між подіями, які відбулись в Криму, та подіями, які відбуваються сьогодні в Іспанії. Навіть вихід України зі складу Радянського союзу, має інші політичні аспекти.

Іспанія – не Україна

Насправді ніяких аналогій немає, жодним чином ці дві кардинально різні ситуації порівняти не можна. Наприклад, хоча б в силу того, що Каталонія йшла до цього референдуму вже дуже давно. Епогеєм став 2015 рік, де на місцевих виборах уже піднімались питання про плановий референдум, який до того був закладений в Конституції, правда, з погодження центральної влади.

Водночас Конституція України не передбачала відділення Криму в тому числі через референдум. Навіть більше, референдум у Криму є нелегітимним, тому що відбувся без нагляду міжнародних спостерігачів, без демократичних процесів, у строки надзвичайно зжаті, за наявності військових на дільницях, до того ж кількість вкинутих в урни бюлетенів була більшою, ніж тих, хто взагалі прийшов на дільницю.

Тому, власне, це треба розділяти. Дуже важливо – не намагатись займати позицію Іспанії чи Каталонії. В кожного у цьому питанні є суб'єктивна і персональна думка. До речі, дуже часто продиктована не політичною логікою, а просто емоційною любов'ю до всієї Іспанії чи виключно конкретно до Каталонії.

Як діяти Україні в даній ситуації?

Тому Україні треба емоційно понизити градус своїх коментарів, своїх переживань, більше концентруватись на внутрішніх питаннях і проблемах. І не намагатись знову ж таки перетягувати ці аналогії на українську ситуацію: вони кардинально різні та й взагалі не мають нічого спільного.

Більше того Україні треба робити зараз все можливе, щоб цей референдум не мав впливу на відносини між Україною й Іспанією. Тому що Іспанія підтримує Україну, і в голосуванні в ЄС у тому числі, і їхні внутрішні справи не повинні вплинути на наші зовнішні.

Підтримувати можна будь-кого, можна бути лояльним чи не лояльним до тієї чи іншої країни, чи то регіону, який хоче незалежності, тим більше в такий складний буремний час, який ми бачимо сьогодні: Брекзіт, голосування по Шотландії, Трамп, Каталонія, можливо, ще буде підніматись питання "Ліги Півночі" в Італії. Але все це не повинно впливати на українську зовнішню політику. Бо дуже часто ми втрачаємо можливості, де можна було б заробити бали, але ніколи не втрачаємо можливості, там, де можна ці бали втратити.

Тому потрібно робити висновки та рухатись вперед".

"Будь гарним і тягни час": Експерт прокоментував хід мирних переговорів і вказав на хитрощі сторін

субота, 5 квітень 2025, 12:45

У публічній площині зрушень щодо мирних перемовин між Україною та Росією немає. Про це в етері "24 Каналу" розповів військовий експерт, колишній співробітник СБУ Іван Ступак, передають Патріоти України. "Я припускаю, що підкилимна робота ведеться - зус...

Був наказ від Зеленського: СБУ перевірила кількох посадовців на поліграфі через витік деталей угоди про надра, - ЗМІ

субота, 5 квітень 2025, 12:30

Після того, як стався витік деталей нового проєкту угоди про корисні копалини, президент України Володимир Зеленський наказав Службі безпеки провести розслідування. Під час нього працівників низки міністерств перевірили на детекторі брехні. Про це пише...