У масовій свідомості російського населення продовжує зміцнюватися віра в те, що влада тотально корумпована, при цьому арешти високопоставлених чиновників сприймаються не як боротьба з корупцією, а як показове шоу або боротьба кланів, з задоволенням зазначають Патріоти України.
Такі результати отримав «Левада-центр» в ході лютневого опитування, присвяченого справі Рауфа Арашукова - екс-сенатора від Карачаєво-Черкесії, затриманого на засіданні Ради Федерації по звинуваченню в організації двох вбивств та крадіжці газу разом зі своїм батьком - двічі судимим радником гендиректора ТОВ «Газпром Міжрегіонгаз» Раулем Арашуковим.
За даними «Левади», 68% росіян вважають випадки отримання хабарів, виявлення у чиновників великих сум незадекларованих коштів, їх арешти та порушення кримінальних справ «проявом загального розкладу і корумпованості влади».
У порівнянні з 2016 роком частка таких відповідей зросла на 4 відсоткових пункти. Частка тих, хто вважає такі випадки «одиничними і нетиповими» навпаки скоротилася з 27% до 22%.
При цьому тільки 25% респондентів вважають затримання Арашукових «проявом серйозної боротьби з корупцією в державному апараті». Більше половини вважають, що ця справа є наслідком або «боротьби за переділ сфер впливу» (31%), або спрямовано на «відволікання уваги від реальних проблем в економіці (23%).
Сам факт арешту Арашукових і скандал навколо цього сприймаються більшістю росіян байдуже, як рядова подія, оскільки діє установка про тотальну корумпованість держави, пояснив директор «Левада-центру» Лев Гудков: «Також досить стійка установка, що це розборки окремих кланів. Чим більш інформовані і освічені люди, тим сильніше такі переконання. Наприклад, в Москві 82% вважають це ознакою загальної корумпованості влади».
Всерйоз як боротьбу з корупцією це сприймають люди похилого і не дуже освічені з провінції, більшість же молоді взагалі не знає нічого про арешт Арашукових, зазначає соціолог.
Укладена 17 січня угода про всеосяжне стратегічне партнерство між Росією та Іраном включає військово-технічне співробітництво, тож можливий експорт Іраном безпілотників типу Shahed та іншого військового обладнання для використання Росією в Україні. Про...
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо поскаржився канцлеру Німеччини Олафу Шольцу на українського президента Володимира Зеленського, який не відповів на його запрошення зустрітися в Давосі та пригрозив "заходами" в разі невідновлення постачання російс...