Режим Путіна на останньому диханні? Дві треті росіян вже проти "царя-надежи" та його "бояр"

Можна звісно розбомбити Вороніж, задля спроби підняття рейтингів. Або увірватись у Білорусь. Однак ніхто не дасть гарантій, що замість аплодисментів росіян вони ж можуть і розірвати на дрібні шматки

У масовій свідомості російського населення продовжує зміцнюватися віра в те, що влада тотально корумпована, при цьому арешти високопоставлених чиновників сприймаються не як боротьба з корупцією, а як показове шоу або боротьба кланів, з задоволенням зазначають Патріоти України.

Такі результати отримав «Левада-центр» в ході лютневого опитування, присвяченого справі Рауфа Арашукова - екс-сенатора від Карачаєво-Черкесії, затриманого на засіданні Ради Федерації по звинуваченню в організації двох вбивств та крадіжці газу разом зі своїм батьком - двічі судимим радником гендиректора ТОВ «Газпром Міжрегіонгаз» Раулем Арашуковим.

За даними «Левади», 68% росіян вважають випадки отримання хабарів, виявлення у чиновників великих сум незадекларованих коштів, їх арешти та порушення кримінальних справ «проявом загального розкладу і корумпованості влади».

У порівнянні з 2016 роком частка таких відповідей зросла на 4 відсоткових пункти. Частка тих, хто вважає такі випадки «одиничними і нетиповими» навпаки скоротилася з 27% до 22%.

При цьому тільки 25% респондентів вважають затримання Арашукових «проявом серйозної боротьби з корупцією в державному апараті». Більше половини вважають, що ця справа є наслідком або «боротьби за переділ сфер впливу» (31%), або спрямовано на «відволікання уваги від реальних проблем в економіці (23%).

Сам факт арешту Арашукових і скандал навколо цього сприймаються більшістю росіян байдуже, як рядова подія, оскільки діє установка про тотальну корумпованість держави, пояснив директор «Левада-центру» Лев Гудков: «Також досить стійка установка, що це розборки окремих кланів. Чим більш інформовані і освічені люди, тим сильніше такі переконання. Наприклад, в Москві 82% вважають це ознакою загальної корумпованості влади».

Всерйоз як боротьбу з корупцією це сприймають люди похилого і не дуже освічені з провінції, більшість же молоді взагалі не знає нічого про арешт Арашукових, зазначає соціолог.

Хіти тижня. У Кремлі відреагували на можливе будівництво стіни на Донбасі

субота, 14 грудень 2019, 17:00

Помічник президента України Андрій Єрмак заявляв, що якщо Росія не погодиться на домовленості про припинення вогню та обмін полоненими, "в цьому випадку ми будемо будувати стіну, і життя буде продовжуватися". У Росії відреагували на заяву помічника пре...

Бив по шиї саперною лопатою: З'явилися нові відомості про вбивць із ПВК "Вагнер" у Сирії

субота, 14 грудень 2019, 15:58

34-річний житель Пскова Володимир Б. намагався перебити сирійцеві шийні хребці саперною лопатою, а пізніше облив бензином підвішене тіло вбитого. Стали відомі імена ще декількох найманців "ПВК Вагнера", яку називають приватною армією президента Росії В...