Родичі по деспотизму: У Кремлі вибрали нову мішень для реваншу Путіна

В ході 10-го саміту БРІКС в Йоганнесбурзі президент РФ Володимир Путін запропонував провести "повноформатну російсько-африканську зустріч на вищому рівні".

Путін вирішив "дружити" із Африкою. Фото: ТАСС.

Після провальної зовнішньої політики Росія направила всі свої зусилля на налагодження зв'язків з країнами Африки. У 2019 Кремль має намір провести великий саміт "Росія-Африка", який увінчає спільні політичні, експертні та культурні заходи, передають Патріоти України.

Російсько-африканське зближення "обумовлено і взаємним інтересом країн континенту до Росії, тригером якого виступає зміцнення її військово-промислового потенціалу, зростання її авторитету в міжнародному контексті і успіхи в боротьбі з тероризмом – в тому числі в Сирії", - йдеться в публікації.

У аналітичній статті зазначається, що росіянам в ефірах ТБ віщають, що нібито сама Африка потребує допомоги Росії, а не навпаки. "У ситуації активної присутності Китаю і Індії, африканські колеги потребують диверсифікації взаємодії. Тут потрібен баланс, тому що африканські країни розуміють, що тяжіє позиція якоїсь однієї країни, тим більше з потужним інститутом фінансування, буде те саме що колоніального минулого. Росія – давній друг і партнер Африки – здатна змінити цю картину", – звучить пропаганда на російських телеканалах.

При цьому саме Росія виступає ініціатором першого кроку у діалозі з країнами Африки. Початок цьому поклав весняний візит глави МЗС РФ Сергія Лаврова в країни регіону, і подальший план заходів. В ході 10-го саміту БРІКС в Йоганнесбурзі президент РФ Володимир Путін запропонував провести "повноформатну російсько-африканську зустріч на вищому рівні, яка надала б додатковий імпульс розвитку відносин Росії з країнами Африки".

Крім того, російські пропагандисти з каналу "Царгород ТВ" абсолютно відкрито віщають: "Росія потрібна Африці не менше, ніж Африка потрібна Росії. Перш за все, нам необхідно створити такі умови, при яких наші геополітичні противники не зможуть посилити свої позиції і грати проти Росії на африканському поле за рахунок африканських країн".

Відзначається, що фінальна стратегія відносин знаходиться в процесі розробки, і документ буде мати назву "Росія-Африка: загальний погляд в 2030 рік". Перш за все, це буде путівник, який дозволить уникнути російському бізнесу хоча б частини вже скоєних раніше не раз помилок. Адже, як відомо, до 90% російських бізнес-ініціатив по Африці виявилися провальними.

"Путін створив в Росії такий політичний режим, який за рівнем політичного розвитку можна порівняти з якістю політичних режимів в окремих країнах Африки. Таке генетичне споріднення в плані деспотизму, як форми організації політичної влади, ріднить Путіна з рядом авторитарних африканських лідерів, які займають перші рядки "чорних списків" правозахисників за репресивний характер правління", – підсумували автори статті.

"Щоб встигли залишити небезпечні зони": Путін заявив, що "попереджатиме" українців про застосування ракет середньої дальності

четвер, 21 листопад 2024, 21:15

Російський диктатор Володимир Путін заявив, що Росія збирається «попереджати» цивільних українців про застосування ракет середньої дальності «Орєшнік». Про це він сказав у своєму зверненні, передають Патріоти України. За словами Путіна, Росія може прод...

"Випробування пройшли успішно": Путін розповів, чим Росія атакувала Дніпро 21 листопада

четвер, 21 листопад 2024, 20:04

Російські війська сьогодні, 21 листопада, вдарили по Дніпру балістичною ракетою середньої дальності під назвою «Орешник». Про це заявив російський диктатор Володимир Путін, передають Патріоти України. Під час своєї промови Путін повідомив про «успішне ...