"Холодна війна" Росії і Заходу, що загострилася через вторгнення військ РФ в Україну і анексію Криму, триватиме ще мінімум 25 років. Такий прогноз дали фахівці американської приватної розвідувально-аналітичної компанії Stratfor, звіт якої є в розпорядженні Апострофа, передають Патріоти України.
Представники приватної розвідки США вважають, що суттєво відносини Москви і західних країн погіршилися в 2008 році: "Саме в цей час РФ вторглася на територію Грузії, а Україна зробила спробу приєднатися до західних структур, серед яких було НАТО.
Європейський союз відповів на це запуском програми Східного партнерства у 2009 році і зміцнив, таким чином, економічні і політичні зв'язки з країнами колишнього Радянського Союзу. У 2010 році Росія відповіла на це власною ініціативою Митного союзу".
При цьому, на думку аналітиків Stratfor, російська інтервенція в Україні настільки посилила і без того напружені відносини, що навіть майбутнє врегулювання військового конфлікту на Донбасі і вирішення питання по Криму змусять РФ і Захід протистояти одне одному, як мінімум, протягом наступних 25 років :
"Так само, як значного поліпшення взаємин між сторонами не відбулося після закінчення холодної війни", - вважають представники приватної розвідки.
При цьому, за їх прогнозом, за цей період розстановка сил зміниться на користь Заходу. Це буде обумовлено низкою факторів, серед яких скорочення кількості населення РФ, а також зменшення в країні запасів природних ресурсів.
Американські розвідники вважають, що ці тенденції призведуть до послаблення впливу Кремля на сусідні країни і держави колишнього СРСР. Захід, на думку американських аналітиків, за цей час зміцнить свої позиції, переформатує існуючі структури на зразок НАТО і зможе більш ефективно протистояти агресивній політиці Кремля.
CNN з посиланням на джерела пише, що союзники Сполучених Штатів стурбовані "мирним планом" Дональда Трампа щодо України, який передбачає територіальні поступки, включно з Кримом, на користь Росії, передають Патріоти України. Мовник з посилання на неназ...
Деякі європейські посадовці побоюються, що розбіжності щодо одностороннього проєкту "мирної угоди" адміністрації Трампа, який передбачає визнання Сполученими Штатами Криму частиною Росії, підірвуть трансатлантичну безпеку і навіть зірвуть саміт НАТО на...