Росія планувала вбивство лідера європейської країни: Сенсаційна доповідь США

Росія планувала вбити прем'єр-міністра Чорногорії Міло Джукановича в 2016 році, здійснивши тим самим державний переворот. Про це йдеться в доповіді Інституту зовнішньополітичних досліджень США, повідомляють Патріоти України.

Як наголошується, в ході розслідування звинувачення в спробі держперевороту були висунуті проти 12 жителів Чорногорії, а також проти двох співробітників російської військової розвідки - Едуарда Шишмакова і Володимира Попова, яких судять заочно після того, як вони втекли в Сербію, а пізніше були репатрійовані до Росії .

Ймовірним організатором заколоту виступив 48-річний колишній командир спецпідрозділу сербської поліції Братислав Дікіч.

За даними США, згідно з планом змови, розробленим в Москві, Дікіч повинен був керувати загоном з двох десятків бойовиків, одягнених в уніформу чорногорської поліції, метою яких було зайняти будівлю парламенту Чорногорії і відкрити вогонь по протестувальниках в ніч після виборів.

"Згідно зі звинуваченням, росіяни Шишмаков і Попов заплатили Дікічу більше 200 тисяч доларів для придбання зброї і шифрованих телефонів. Ці насильницькі дії повинні були привести до введення надзвичайного стану, що дозволило б проросійським політикам, лідерам, які виступали проти членства Чорногорії в НАТО, взяти владу під свій контроль. Під час цього хаосу змовники мали вбити тодішнього прем'єр-міністра Міло Джукановича", - йдеться в статті.

Але реалізація змови провалилася, оскільки чорногорські чиновники отримали сигнал від своїх сербських колег, які попередили про присутність російських військових чиновників в країні.

"За чотири дні до виборів Мірко Велимирович, колишній поліцейський, зізнався в участі в змові і наданні допомоги в перевезенні зброї. Російські військові, зрозумівши, що їх план розкритий, виїхали з країни", - йдеться в публікації.

Також звинувачення були висунуті чолі сербського підрозділу байкерської угруповання "Нічні вовки", пов'язаного з Кремлем, ветерану російської війни на сході України Олександру Сінджелічу. Пізніше він назвав Шишмакова одним з головних фінансистів невдалого перевороту.

"Спроба перевороту стала показником тривалої залученості Росії в події в регіоні. Чорногорія є тому прикладом. Це демонструє здатність Кремля використовувати жорстку силу і підпільні методи для підриву і дестабілізації регіону", - застерігає експерт з Росії в Atlantic Council Марк Симаківської.

"Вот, где бабки!": “Вагнерівці” не беруть в Африку "обр*ченців" з Донбасу і Криму, ті плачуться на важку долю - BBC

понеділок, 27 вересень 2021, 22:20

Терористи приватної військової компанії Вагнера набирають людей для виконання місії в африканській країні Малі, при цьому відмовляються брати бойовиків з окупованих територій Донбасу і анексованого Криму. Про це повідомляє BBC News Україна з посиланням...

Чоловік Скабєєвої у страшному "зашкварі": Москвичі "рознесли" Попова за "чесну" перемогу на виборах в Держдуму

понеділок, 27 вересень 2021, 22:15

Тиждень тому ведучого ток-шоу "60 хвилин" Євгенія Попова назвали переможцем на виборах в Держдуму по Кунцевському одномандатному округу Москви №197. Він йшов від путінської партії "Єдина Росія". Під час підрахунку голосів пропагандист поступався опонен...