Розробка "дорожньої карти" виконання Мінських угод: Порошенко розповів про підсумки зустрічі "G5+ Україна"

Ми дуже ретельно та чітко вибудували механізми координації наших зусиль щодо забезпечення скоординованих дій в імплементації Російською Федерацією взятих на себе зобов’язань - заявив президент.

Учасники зустрічі G5 плюс Україна. Фото:http://www.president.gov.ua/

Україна почне консультації з іноземними партнерами по розробці "дорожньої карти" виконання Мінських угод. Про це президент України Петро Порошенко заявив на брифінгу у Варшаві в суботу, 9 липня, передають Патріоти України з посиланням на офіційний сайт глави держави.

"Ми чітко підкреслили, що з понеділка ми починаємо консультації зовнішньополітичних радників за участю міністра закордонних справ Павла Анатолійовича Клімкіна з розробки документа "дорожньої карти", де буде обговорюватися ситуація з компонентом безпеки", - сказав він.

Порошенко додав, що в розробці цього документа будуть брати участь всі країни G5 - США, Франція, Німеччина, Італія та Великобританія. Також він буде включати терміни виконання пунктів Мінських угод.

За словами президента, мова буде йти про безперешкодний доступ місії ОБСЄ до окупованої території, про стабільний режим припинення вогню, гарантований відвід техніки і артилерії, а також про наявність збройної поліцейської місії на Донбасі.

"Ми чітко підкреслили, що повинні бути звільнені всі заручники, що СММ ОБСЄ повинна мати доступ до всієї окупованої території, доступ до неконтрольованої ділянки україно-російського кордону, щоб не допустити інфільтрацію російських регулярних військ, найманців, заведення техніки, артилерії, боєприпасів і палива, щоб були створені всі умови для початку політичного процесу", - сказав Порошенко.

Хіти тижня. Україна відмовилася видавати підозрюваних у розстрілі Майдану: Москаль розповів, чому зірвався обмін з Росією полоненими всіх на всіх

понеділок, 19 серпень 2019, 1:00

Чиновник заявляє, що колишнє керівництво країни винне в тому, що українські ув'язнені не повернулися додому. Москаль воліє, щоб вбивць, котрі розстрілювали беззбройних людей у центрі Києва, і до формату обміну не належать віддали державі-агресору. Коли...

Що має зробити Зе!команда для зближення України з ЄС: Вітчизняні експерти розробили комплексний документ

понеділок, 19 серпень 2019, 0:25

Команда Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції на чолі директорки Ольги Стефанішиної опублікували на "Європейській правді" відкритого листа шостому президенту, зазначають Патріоти України. . "Інтеграція України до ЄС т...