Сам собі гетьман. Хто і як розхитує Україну, - Кравчук

"Коли коаліція почала працювати, кожен рухався у своєму напрямку. Більшість розпалася. При цьому ні президент, ні прем'єр-міністр, ні голова Верховної Ради не зробили нічого істотного, щоб зцементувати коаліцію", - пише колишній президент.

Ілюстрація: ЖЖ

Після провалу голосування за відставку уряду з парламентської коаліції вийшли ще дві сили - Батьківщина і Самопоміч. Фактично у Верховній Раді більше немає більшості. про це у своєму блозі на сайті "Новое время" пише перший президент України Леонід Кравчук, повідомляють Патріоти України, і продовжує:

"За парламентсько-президентської республіки, якою є Україна, з такої ситуації можна вийти лише двома способами: або створити нову коаліцію, або оголосити дострокові парламентські вибори. Тому що в парламентсько-президентській республіці уряд без коаліції існувати не може. Уряд - це продукт коаліції і єдине ціле з нею: коаліція його створює, підтримує та забезпечує законодавчою силою.

Але в Україні склалася особлива ситуація. Коаліція створювалася багато в чому на ейфорії, що, мовляв, перемогли демократичні сили і вони дуже сильні (більше 300 депутатів). При настільки великій коаліції можна не тільки ухвалювати закони, але і вносити зміни до Конституції. Проте, люди не врахували, що нинішні керівники України - це гетьмани, а фракції представляють собою окремі парламенти. Сили, які входили до коаліції, думали, насамперед, про вирішення питань своєї фракції, а не про загальнонаціональні інтереси. Тобто, використовувати коаліцію для поліпшення власних справ, а не державних.

Коли коаліція почала працювати, кожен рухався у своєму напрямку. Більшість розпалася. При цьому ні президент, ні прем'єр-міністр, ні голова Верховної Ради не зробили нічого істотного, щоб зцементувати коаліцію. Коли було важко, вони шукали голоси за її межами, показуючи тим самим, що не надто в неї вірять. Вони не зрозуміли, що коаліція - центральне місце в парламенті для реалізації головних завдань виконавчої гілки влади: від формування уряду до боротьби з корупцією і проведення реформ. Вони думали, що кожен може діяти на свій розсуд, що кожен - сам собі гетьман.

Зважаючи на напружену ситуацію - війну на сході країни, складне економічне та політичного положення країни - найкраще сформувати нову коаліцію. Переконаний, що цього можна домогтися, якщо всі політичні сили - і президент, і парламентські фракції, і уряд - зберуться разом і прийдуть до консенсусу щодо того, яким буде уряд, хто буде прем'єр-міністром і з інших питань. Після цього можна знову сформувати парламентську більшість.

В іншому разі - дострокові вибори можуть обернутися непередбачуваними наслідками. Можна розхитати державу до такої міри, що втримати її буде дуже складно.

На нас дивиться Захід: з ким їм працювати, кому надавати наступний транш МВФ? Потрібно перестати перетягувати мотузку, доводячи, хто кращий, а хто гірший. Коаліція і уряд практично повністю визначають життєдіяльність держави. Не можна залишати країну без уряду, ні на день. Найголовніше - це Україна, решта - дрібниці".

На концерті Кобзона аншлаг знов підскочив: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати ворога станом на 19 січня

неділя, 19 січень 2025, 7:39

Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 19.01.25 орієнтовно склали:

"Давайте так": Політолог оцінив, чи може договір про "стратегічне партнерство" між Іраном та РФ вплинути на війну в Україні

неділя, 19 січень 2025, 7:28

Російський диктатор Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан підписали договір про "всеосяжне стратегічне партнерство", але це жодним чином не вплине на війну РФ проти України. Таку думку в етері РБК-Україна політтехнолог Тарас Загородній, передають Па...