"Екс-керівник Донецької обласної ВЦА Павло Жебрівський назвав свого наступника на цій посаді - Олександр Куць, який зараз є начальником Головного управління Служби безпеки України в Донецькій і Луганській областях", - пише у своєму блозі Вікторія Іванова, повідомляють Патріоти України, і продовжує:
"За словами Жебрівського, це не новина, і кандидатуру Куця затвердив Кабмін. Сьогодні Куця офіційно призначив на посаду президент України Петро Порошенко. У відкритих джерелах про нього інформації мало. СБУшник - це такий стиль життя. Але дещо таки на Куця знайти вдалося.
Він народився у Ростові-на Дону в 1976 році, в Україні живе з 1990 року. Про дитинство, місце навчання та проживання Куця у юності невідомо.
Його офіційна біографія починається з 2009 року. З цього терміну і по 2012 рік він був заступником начальника Головного відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю (ГВ "К") Головного управління Служби безпеки України у Києві та Київській області. У 2014-2015 роках згаданий як заступник начальника Головного управління Служби безпеки України у Києві та Київській області.
У ЗМІ писали, що Куць на цих посадах зарекомендував себе в очах начальства як дуже грамотний керівник і опер - щорічно його підлеглими порушувалася від 30 до 50 кримінальних справ, більшість з яких - по ст. 368 КК України (одержання хабара).
З 2015 року Куць працює начальником Донецького УСБУ. Відомо, що він очолив заходи по виявленню та викриттю трьох зрадників у лавах керованого ним управління, в тому числі співробітника контррозвідки і шифрувальника, завербованих російською розвідкою.
Ними виявилися син екс-начальника Луганського УСБУ Олександр Третяк, Валерій Нікіфоров та Євген Косяк - екс-заступник начальника слідчого відділу Донецького УСБУ. 14 жовтня 2016 року Куць отримав звання генерал-майора.
Саме він виступив ініціатором об'єднання двох обласних управлінь СБУ - Донецького і Луганського у єдину структуру. 21 серпня 2017 року Куць став начальником новоствореного об'єднаного Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях.
Він провів низку реформ і в результаті на Донбасі утворилося три центри об'єднаного УСБУ в Краматорську, Маріуполі та Сіверськодонецьку. Центральний апарат був переведений у Краматорськ.
На відміну від Жебрівського, який встигав і писати у Facebook про актуальні події на Донеччині, про обстріли, поранених, про руйнування, а також роздавати інтерв'ю з коментарями, Куць взагалі сторінки у соцмережі не має. Принаймні, під своїм ім'ям.
Як і будь-який СБУшник средньої ланки, Куць рідко з'являвся у ЗМІ. Ось у 2016 році в Маріуполі він на виставці про роботу УСБУ він коментував експозицію. Помітно, що Куць відмінно володіє українською мовою.
У березні 2017 року, коли люди нардепів Семена Семенченка та Володимира Парасюка блокували залізничні шляхи на Донеччині, кероване Куцем УСБУ займалося їх розблоковуванням. Про розблокування станції Кривий Торець розповідав на одній з прес-конференцій.
Чи має Куць родину, дітей, які в нього хобі та захоплення - це теж секрет. Доречі, його електронну декларацію за 2017 рік передивитися неможливо - ці дані засекречені. В цілому, можна прогнозувати, що на посаді керівника Донецької обласної ВЦА Куць буде, м'яко кажучи, не дуже публічним. Очікувати від нього ідей на кшталт позолочених "чарівних пенделей", мабуть не варто".
У сотнях рішень про присвоєння громадянства Сербії з 2022-го по квітень 2025-го перелічено імена десятків росіян, тісно пов’язаних з оборонно-промисловим комплексом, Кремлем, олігархами, держкорпораціями й навіть спецслужбами. . Російські еліти, що шв...
Президент США Дональд Трамп у середу, 16 квітня, продовжив ще на рік заборону на прийом в американських портах суден, які ходять під російським прапором або якось пов’язані з РФ. Про це йдеться в документі, який розмістили у Федеральному реєстрі США, п...