На відміну від "старої, доброї", ще прорадянської, «Лані» «Веспа» відрізняється більшою тоннажністю, бойовою міццю і нарешті автономністю плавання, котрого досить для тривалого патрулювання не лише в Азові, але і в Чорному морі. Можливо різке загострення морської компоненти у протистояння з державою-агресором в останні тижні підштовхнуло керівництво України віддати перевагу більш коштовному, однак і набагато перспективнішому проекту, зазначають Патріоти України. Про інтригу, що з’явилася розмірковує відомий військовий аналітик Олександр Коваленко. Далі мовою оригіналу.
Что же, дабы понять, в чем разница между этими двумя катерами следует их сравнить. Этим и займемся. Тем более что катера типа “Лань” стоят на вооружении ВМС “Вьетнама” и, не смотря на их некоторые конструктивные особенности, благодаря проекту ТТ-400ТР, от первоначального проекта они отличаются не настолько кардинально.
Итак, “Лань” это быстроходный ракетный катер, водоизмещением 445 тонн, способный развивать скорость до 32 узлов и при скорости 14 узлов осуществлять переходы до 2 000 миль. На вооружении “Лань” должна иметь 8 ПКР “Нептун”, 76-мм артиллерийскую установку АК-176 и 30-мм артустановку АК-630.
В свою очередь “Веспа”, согласно обнародованным ТТХ, обладает полным водоизмещением 640 тонн, способна развивать скорость до 40 узлов и автономно находится в плаванье до 10 суток. На вооружении “Веспа” помимо пресловутых ПКР “Нептун” имеет ЗРК “Арбалет-К”, 76-мм артустановку АК-176 и две 30-мм артустановки АК-630.
В принципе, “Веспа” по ряду показателей, как мореходных, так и огневых, превосходит “Лань” и если бы я делал выбор, то, безусловно, он пал бы именно на этот катер. Правда, вопрос о снабжении ЗРК “Арбалет-К” ракетами “Игла” остается актуальным, ведь об их замене на аналоги нигде не афишировалось.
Тем не менее, с учетом данных обстоятельств, диссонанс нейронов ничуть не уменьшился, ведь вопрос “что же заложат” на “кузне” ответа пока не получил.
Промовистим індикатором впливу погроз Путіна вдарити по США, Великобританії та Франції за дозвіл запускати їхні ракети по території рф, стала реакція фінансових бірж Європи та США: Зростання ділової активності триває. На тлі атаки Росії балістичною рак...
Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель під час свого перебування на посаді намагалася перешкодити прагненню України швидко приєднатися до НАТО, адже боялася військової відповіді з боку російського диктатора Володимира Путіна. Про це вона розповіла у...