
Наразі окупанти припинили погрожувати священикам Православної церкви України щодо заборони діяльності на території тимчасово окупованої Донецької області. Про це розповів архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій, зазначають Патріоти України.
«Через ЗМІ ми підняли таку бурю, щоб захистити своїх вірних, своє духовенство. Вони, напевно, зробили крок назад. Але, відверто кажучи, я їм не вірю. Їхня вся діяльність покладена на брехні, про що можна казати», - повідомив архієпископ.
За його словами, міжнародні організації таки впливають на окупантів, бо парафіяни бояться, так званої, «влади» і не виступатимуть на захист священиків ПЦУ.
«Те, що на них тиснули і тиснуть представники моніторингових місій, це дає на якийсь час зробити правильний висновок і зробити на упередження пару кроків вперед. Але зрозуміло, що наших священиків там дуже мало і розраховувати на те, що піднімуться люди місцеві і скажуть тій владі, щоб припинили тиск і гоніння на нашу церкву та духовенство, то звичайно вони не будуть цього робити, бо бояться за себе і свої сім’ї», - додав він.
До слова, на окупованій частині Донеччини у 36 парафіях Православної церкви України служать три священика і два диякони.
Нагадаємо, на тимчасово окупованій території Донеччини з 1 березня окупанти планували повністю заборонити діяльність громад і священнослужителів Православної церкви України.
Як повідомлялося, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Православної Церкви України Євстратій (Зоря) заявляв, що тільки міжнародні організації можуть вплинути на заборону діяльності ПЦУ на окупованих територіях Донеччини.Десятки тисяч добровольців подали заявки на вступ до Бундесверу з початку року. У поточному році армія Німеччини отримала близько 38,5 тис. заявок на службу, що на 24% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Кількість нових призначень у німець...
Російські війська намагаються створити видимість наступальних дій у районі Козачої Лопані, використовуючи невеликі штурмові групи, повідомляє Інститут вивчення війни (ISW), передають Патріоти України. На Вовчанському напрямку окупанти збільшили застосу...