Росія розпочала кампанію з розхитування ситуації в Румунії, користуючись політичною кризою в країні, повідомила народний депутат від Блоку Петра Порошенко, член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Ірина Фриз на своїй сторінці в Facebook. Новину передають Патріоти України.
"Напередодні візиту президента РФ Володимира Путіна в Угорщину Росія почала розхитувати ситуацію в Румунії. Користуючись політичною кризою в державі і маючи вплив на угорські етнічні групи, що компактно проживають у Секуйському краї, Кремль намагається актуалізувати процес вимоги автономії", – написала Фриз.
За її словами, лідери етнічних груп оприлюднили документ, що вимагає проголосити автономію. При цьому вони посилаються на результати неофіційного референдуму, які продемонстрували 99,8% підтримки ідеї автономії регіону. "Тему сепаратизму активно підхопили і використовують російські пропагандистські ресурси", – зазначила Фриз.
Депутат нагадала, що в 2013 році лідер націоналістичної партії "За кращу Угорщину" Вона Гобор запевнив, що його партія буде боротися за створення автономії і готова взяти на себе відповідальність у разі можливого збройного конфлікту між Бухарестом і Будапештом.
"Організації, що ставлять своєю метою автономію Секуйського краю, в 2014 році активно підтримували російський проект "Новоросія" на території України. Їхні лідери не приховують захоплення лідером російських агресорів Путіним. Використання тактики роздмухування сепаратизму через підконтрольних ультраправих є візитною карткою Росії", – підкреслила нардеп.
Фриз додала, що спецслужби країн Європи мають виробити спільну стратегію щодо запобігання подібних дій Кремля. "Ніякі амбіції і давні сварки не повинні служити інструментом для російського агресора, який намагається розколоти Європу зсередини і спровокувати конфлікти заради ослаблення і поділу європейських держав", – резюмувала вона.
В сучасній Румунії проживає близько 670 тисяч секєєв. Приблизно половина всіх угорців Румунії зараховує себе до роду секєєв. В Румунії вони компактно проживають у трьох адміністративних повітах Північної Трансільванії: Харгите, Ковасне і Муреш.
Відправлення солдатів з КНДР у Росію є певною навчально-тренувальною місією: війська Північної Кореї не мають досвіду ведення бойових дій, а тут Пхеньяну видалася можливість оцінити рівень своєї армії у бойових умовах та навчити їх. Натомість Росія отр...
На Донеччині окупанти змінюють тактику малих штурмових груп, і тепер атакують камікадзе. Про це в ефірі «Суспільне новини» розповів Юрій Сиротюк, головний сержант роти вогневої підтримки 5 окремої штурмової бригади, передають Патріоти України. За слова...