В Україні судять 33-річного громадянина Білорусі Юрія Політику за звинуваченням у шпигунстві. Про це йдеться в статті "Української правди", повідомляють Патріоти України.
За версією прокуратури Політика намагався вивезти в своєму смартфоні аерозйомку зони АТО. До неї додавалася секретна карта наступальної операції "Шторм", яку ВСУ планували на початку липня 2017 року, між Маріуполем і Новоазовськом.
Спецслужби "вели" Політику кілька місяців. Сам мінчанин називає це "підставою" і провокацією Всі звинувачення на свою адресу білорус відкидає.
"Я повністю заперечую свою провину. Нічого з того, що мені приписують, не було. Я - не шпигун! Ні на кого не працював - ні на Білорусь, ні на Росію. У них є тільки одні припущення - то я працював на КДБ Білорусі, то на ФСБ Росії. Вони самі не впевнені точно", – розповів УП Політика.
Білорус також заявляє, що свідчення з нього після затримання нібито вибивали силою. За його словами, вивезли в ліс, погрожували зброєю. В СБУ ці заяви відкидають.
У СІЗО Політика сидить більше восьми місяців. У лютому в Чернігові почалися попередні слухання у справі. Його долю вирішить колегія з трьох суддів.
Наступне засідання призначено на 27 березня. Процес над Юрієм Політикою важливий в контексті подій, що сталися після його затримання.
Через два місяці, 24 серпня 2017-го, в Білорусі зник українець Павло Гриб, якого, як виявилося пізніше, викрали спецслужби Росії. Гриба звинуватили в підготовці теракту на шкільній лінійці в Сочі, і він продовжує перебувати під вартою.
Непросто йдуть справи ще з одним українцем, журналістом Павлом Шаройком. Він потрапив до рук білоруського КДБ через чотири місяці після арешту Політики. Шаройка також, як і мінчанина, звинуватили в шпигунстві. Слідом за арештом Шаройка Білорусь оголосила персоною нон грата співробітника українського посольства Ігоря Скворцова.
Цікаво, що таємний суд над Шаройком почався практично синхронно з засіданнями в Чернігівському райсуді за білоруським "шпигуном".
Про те, хто такий Політика, які обставини передували його арешту, чи закінчиться все добрим жестом у вигляді "обміну полонених" між Києвом і Мінськом, читайте в матеріалі "Політика і шпигунство, або Помилка білоруського резидента".
Президент Росії Володимир Путін не проти перемовин щодо закінчення війни. Однак він хотів би хотів би, щоб переговори тривали на тлі воєнних дій, масованих обстрілів України та продовження контактів з президентом США Дональдом Трампом. Путіну потрібно,...
Задума такий. Хто краще нищить ворога, безпілотниками зокрема, матиме більше засобів для нищення ворога - мультиплікаційний ефект. Тестова версія майданчика запрацює вже через місяць, де військові зможуть здійснити замовлення, а доставка здійснюватимет...