Йоханніс заявив, що такі загрози підтверджують правильність обраного Румунією шляху
Заяви президента Росії Володимира Путіна у зв'язку з розміщення на території Румунії елементів протиракетної оборони некоректні і не мають під собою реальної основи, заявив президент Румунії Клаус Йоханніс, зазначають Патріоти України.
"Нещодавні заяви з боку РФ у зв'язку з оборонним протиракетним щитом в Румунії некоректні, оскільки ця система ніяк не пов'язана з Росією. Ці заяви жодним чином нас не злякають. Навпаки, безпідставні погрози на нашу адресу підтверджують правильність та коректність обраного нами шляху зміцнення безпеки НАТО. Це абсолютно законна реакція на поведінку Росії в регіоні Чорного моря", - заявив Йоханніс.
Глава Румунії підкреслив, що проблема енергетичної безпеки чорноморського регіону набула особливої актуальності після незаконної анексії Криму.
"Безпосередньо нас це [анексія Криму] не торкнулося, але ми не можемо залишатися байдужими до того, що через анексію Криму Україні, сусідній з Румунією прозахідній демократичній країні, практично був заблокований доступ до енергетичних природних ресурсів на дні Чорного моря", - зазначив Йоханніс.
Крім того, він підкреслив, що "в умовах політичної нестабільності" Румунія прагне консолідувати стратегічне партнерство з США і НАТО.
Раніше НВ повідомляло, що президент РФ Володимир Путін під час візиту в Греціюпригрозив Румунії за розміщення ПРО. Він заявив, що в установки ПРО в Румунії можуть бути поміщені ударні комплекси, для цього достатньо лише змінити програмне забезпечення.
Міністерство закордонних справ Румунії розцінив позицію президента РФ як загрозу регіональній безпеці.
У той же час в Пентагоні заявили, що Росія не має підстав реагувати на установку систем протиракетної оборони у Польщі та Румунії.
CNN з посиланням на джерела пише, що союзники Сполучених Штатів стурбовані "мирним планом" Дональда Трампа щодо України, який передбачає територіальні поступки, включно з Кримом, на користь Росії, передають Патріоти України. Мовник з посилання на неназ...
Деякі європейські посадовці побоюються, що розбіжності щодо одностороннього проєкту "мирної угоди" адміністрації Трампа, який передбачає визнання Сполученими Штатами Криму частиною Росії, підірвуть трансатлантичну безпеку і навіть зірвуть саміт НАТО на...