Україна збирається припинити дію Договору про дружбу, співпрацю, співробітництво і партнерство з Російською Федерацією. Текст законопроекту з'явився 3 грудня на сайті Верховної Ради, повідомляють Патріоти України.
Припинення дії Договору звільняє Україну від будь-якого зобов'язання щодо його виконання і не впливає на права, зобов'язання чи правове становище України, що виникли в результаті виконання названого Договору до припинення його дії.
Договір діє з 1997 року та передбачає, що Україна та Росія є стратегічними партнерами, визнають непорушність кордонів один одного, територіальну цілісність. Та зобов'язуються не шкодити безпеці один одного. Російська Федерація порушила абсолютно всі положення цього договору. Тож де-факто норми договору не виконуються Росією майже п'ять років.
З припиненням дії цього договору Україна запізнилася щонайменше на 4 роки, вважає віце-спікер парламенту Оксана Сироїд. Це треба було робити ще у лютому 2014 року, коли Росія почала анексію Криму та окупацію Донбасу.
Немає сенсу в існуванні цього договору, якщо одна зі сторін їх в односторонньому порядку їх порушує. Чому інша в односторонньому порядку має їх виконувати,– пояснила віце-спікерка Верховної Ради Оксана Сироїд.
Дія Договору про дружбу продовжувалася автоматично щодесять років. Наступна пролонгація мала б відбутися до 1 квітня наступного року. Раніше Україна направила до Росії ноту про те, що в односторонньому порядку припиняє його дію.
Ми не готові на основі стратегічного партнерства і поваги до норм міжнародного права співпрацювати з Російською Федерацією. Щось обмежує нашу готовність. Власне кажучи, обмежують дії Російської Федерації,– зазначив голова правління благодійного фонду "Майдан закордонних справ" Богдан Яременко.
Хоч президент і вніс законопроект як невідкладний, нардепи не зможуть його терміново розглянути. Оскільки, перед його внесенням до сесійної зали – комітет має розглянути ноту протесту до Росії про розірвання договору. Її, як відомо, МЗС направив нашим сусідам ще два місяці тому. А от показати парламентарям забуло. А за процедурою – лише після розгляду ноти.
Всі дії цієї влади щодо розриву договорів дуже хаотичні. Вони викликані політичними інтересами або якоюсь ситуацією, – сказав Яременко.
Окрім договору про дружбу, в Україні досі діють ще з десяток двосторонніх договорів з Російською Федерацією, які досі не денонсовані. Наприклад, Договір про державний кордон чи про співпрацю у використанні азовського моря та Керченської протоки.
Під час аналізу понад 60 італійських підручників з географії для 7 класу, виданих у 2010-2024 роках, було зафіксовано серйозні спотворення інформації про Україну. Про це у проєкті громадської ініціативи «Голка» «Мости України» розповіла віцепрезидентка...
Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури направив до суду клопотання про зміну запобіжного заходу колишньому голові Державної фіскальної служби Роману Насірову. Про це повідомляє пресслужба САП, передають Патріоти України. Зокрема прокурор ...