Збройні сили Лаосу повернули Росії 30 вінтажних танків Т-34, які з'явилися на світ в часи Другої світової війни. Цікаво те, що майже 80-річна модель бойових машин аж до сьогодні стояла на озброєні лаоської армії, повідомляють Патріоти України із посиланням на National Interest.
Таким чином Тайвань лишається єдиним, хто використовує танки часів Другої світової. Уряд Лаосу доправив 29-тонні Т-34 кораблями у Владивосток. Факт передачі підтвердили у Міноборони РФ. Звідти танки залізницею відправлять в Наро-Фомінськ неподалік Москви. Російська влада планує використовувати старі радянські танки на парадах до Дня перемоги, роздати музеям. Крім того, лаоські Т-34 будуть зніматися у фільмах. Власне, уряд Росії фінансує якраз профінансував зйомки історичного кіно, яке так і називається - "Т-34". Лаос передав старі танки російській стороні згідно з домовленостями, які були досягнуті під час візиту міністра оборони РФ Сергія Шойгу в азіатську країну в січні минулого року.
Передача Т-34 стала також елементом більш широких домовленостей про постачання російської зброї. В кінці 2018 року з'явилися повідомлення про намір Росії продати Лаосу Т-72Б і літаки Як-130.
Впродовж останніх десятиліть служби в азіатській країні Т-34, озброєні 76-міліметровою гарматою, були надзвичайно застарілими. Звісно, у деяких бідних країнах, таких як Малі, вірогідно досі є невеликий арсенал цих радянських танків. Крім того, їх бачили на війні у Ємені в 2015-му. Але армія Лаосу була єдиною у світі з десятками Т-34 на офіційному озброєнні аж до кінця 2018 року.
Однак, В'єнтьян не єдиний, хто до цієї пори був озброєних таким брухтом. В 2016 році Парагвай потрапив у заголовки світових ЗМІ, коли виявилося, що у його армії досі є десяток старих американських танків M-4 Sherman. Їх використовували для навчань. Цей танк з 75-міліметровою гарматою був основною бойовою машиною США в часи Другої світової війни. Лише торік Парагвай остаточно відправив на пенсію останні три М-4. В 2014 році також стало відомо, що парагвайська армія розконсервувала кілька старих М-3 "Лі", які Америка теж використовувала майже століття тому. Вони були на службі аж до квітня 2018-го.
У Тайваню теж є чималий запас старих бронемашин. Китайський тиск на головних експортерів зброї у світі блокував продаж острову більш сучасних танків. Тож станом на 2018 рік основним бойовим танком Тайбею був американський М-60A3, які уряд напіввизнаної країни купив у середині 90-х. Армія США замінила 55-тонні М-60 новішими 70-тонними М-1 Abrams на початку 1980-х.
М-60, звісно старі. Але вони навряд чи найстаріші у арсеналі Тайваню. Принаймні ще в 2017 році Тайбей користувався M41 Walker Bulldog, про що свідчать дані Інституту стратегічних досліджень Великої Британії. Американська армія вперше отримала такі танки ще в 1951-му. Озброєний 76-міліметровою гарматою, M-41 не на багато випереджав у своїх можливостях свого попередника Sherman.
Для того, аби зруйнувати Керченський міст, який зʼєднує РФ з окупованим Кримом, недостатньо буде самих лише ракет ATACMS. Для того, щоб руйнація переправи стала гарантованою, нам потрібні Taurus, передають Патріоти України. Передачу Україні цих ракет п...
Сьогодні Росія визнала, що зробила уже другий за цей рік крок до ескалації війни проти України. Як наголосив президент України, по Дніпру була застосована нова російська балістична ракета, передають Патріоти України. "Путін ударив по нашому місту Дніпр...