"Спалює очі": "Гібриди" на Донбасі застосували небезпечну зброю проти ЗСУ

Російсько-терористичні війська застосовують на Донбасі нові технології по виявленню снайперів, повідомляють Патріоти України з посиланням на волонтерів фонду "Повернись живим".

Так, терористи лазером спалюють сітківку ока і лінзу прицілу. "Приціл, який ви бачите на фото нижче, називається Bushnell Elite Tactical 6-24x50, він коштує близько 36 тис. грн і "служив" у снайперів однієї з механізованих бригад ЗСУ. Днями в Луганській області цей Bushnell був пошкоджений російською антиснайперською системою - ми точно не знаємо якою, але, можливо, це був індикатор "Луч 1-М".

Волонтери пояснили, що система, яка пошкодила приціл, працює на двох рівнях. "На першому етапі спеціальний пошуковик шукає оптичні прилади в радіусі 2 км. Він же обчислює "якість" оптики - на відміну від снайперського прицілу, звичайний бінокль "пошуковику" буде не цікавий", - сказано в повідомленні.

Потім використовується лазер, який також в радіусі до 2 км спалює сітківку ока, а також шкодить лінзі прицілу. "Неозброєним оком пошкодження побачити дуже складно - реально підтвердити факт пошкодження лазером можна тільки після повного розбирання прицілу. Але, якщо придивитися, то під певним градусом зі зворотного боку прицілу можна побачити скол на лінзі - чорна цятка, схоже на звичайний скол на пляшці", - пояснили в "Повернись живим".

"У момент, коли російський прилад бив по Bushnell, наш снайпер не дивився в приціл. Це врятувало його. Коли аналогічна ситуація трапилася в минулий раз, військовий зміг відновити зір лише на 30%. Природно, після такого поранення про службу на посаді снайпера не може бути й мови", - додали волонтери.

Байден зібрав західних лідерів на розмову про Україну

вівторок, 3 жовтень 2023, 20:29

Президент США Джо Байден провів телефонну розмову із партнерами та союзниками, щоб узгодити подальшу підтримку України. Про це повідомляє CNN, передають Патріоти України. Як заявили представники Білого дому, серед учасників цієї розмови були:. Як розпо...

Ніхто не хотів бути поруч: Друга Путіна відсадили на святкуванні річниці об'єднання Німеччини

вівторок, 3 жовтень 2023, 19:28

Колишнього канцлера ФРН Герхарда Шредера, якого називають другом кремлівського диктатора Володимира Путіна, посадили окремо від усіх політиків на святкуванні річниці об'єднання Німеччини. Про це пише Bild, передають Патріоти України. Зазначається, що н...