"Спалився": У Bellingcat і The Insider встановили ГРУшника, якого розшукує Чорногорія (фото)

Міжнародні дослідники і російські журналісти заявляють, що ідентифікували другого співробітника російських спецслужб, причетного до неуспішного перевороту в Чорногорії. Про це йдеться в матеріалах Bellingcat і The Insider, повідомляють Патріоти України.

Вони стверджують, що "Володимира Попова", якого розшукує Чорногорія, звуть Володимир Моісеєв. При цьому автори розслідування стверджують, що Моісеєв брав участь в операціях не тільки на Балканах, а міг бути задіяний у розпалюванні сепаратистського конфлікту в Молдові за "донбаським сценарієм", а також з неясними цілями діяв в Польщі, Болгарії та Україні.

Володимир Миколайович Моісеєв народився 29 травня 1980 року в селі Півкіно в Курганській області. Його дата народження і ім'я-по батькові збігаються з даними особистості прикриття.

Журналісти припускають, посилаючись на дані Росреестра, що Моісеєв і його сім'я проживають московському районі Черемушки в сусідньому будинку з Олександром Мішкіним. Останнього, за даними журналістів, підозрюють в отруєнні колишнього ГРУшника Сергія Скрипаля.

Свою квартиру Моісеєв отримав від держави в березні 2015 року, всього на кілька місяців пізніше ймовірних отруйників Скрипаля Мішкіна і Анатолія Чепіги.

Журналісти нагадують, що Мішкін і Чепіга отримали квартири разом із нагородою президента Володимира Путіна "Герой Росії", і припускають, що Моісеєв також міг бути нагороджений відзнакою.

При цьому в документах на ім'я "Володимир Попов" значиться інша московська адреса, але там проживає літня пара, яка про Попова ніколи не чула.

"Моісеєв під своїм ім'ям рідко літав на літаку, зазвичай до себе додому, в Тюмень, зате під ім'ям Попова він регулярно подорожував по Європі як "фотожурналіст" і "агент з морського страхування", – йдеться в розслідуванні. В основному його подорожі стосувалися Балкан, Кавказу та Туреччини.

Моісеєв (2) разом із іншим ГРУшником Едуардом Шішмаковим (Широковим) у Болгарії

У 2017 році були опубліковані фотографії двох чоловіків, яких називають співробітниками російського ГРУ і організаторами невдалого путчу в Чорногорії.

Україна змінила стратегію і готується до переламного моменту війни, - NYT

неділя, 14 серпень 2022, 9:22

Україна змінила свою стратегію у війні з Росією завдяки надходженню більшої кількості зброї та вже зараз готується до переламного моменту в війні. Раніше ЗСУ зазнавали обстрілів з російської артилерії на сході, втрачали позиції, а також до 200 військов...

Доведеться тікати: Жданов відповів, скільки ще "протягнуть" російські війська в Херсоні

неділя, 14 серпень 2022, 8:56

ЗСУ не даватимуть можливості переправляти боєприпаси, паливо та їжу для російського угруповання військ з лівого на правий берег Дніпра в Херсонській області. Таку думку висловив військовий експерт Олег Жданов, передають Патріоти України. За його словам...