"Список Йованович": У Центрі протидії корупції заявили, що Луценко як доказ показав документ, підписаний до призначення нинішнього посла

У посольстві США в Україні заявили, що заяви Юрія Луценка не відповідають дійсності.
Юрій Луценко. Фото: Аргумент.

У Центрі протидії корупції висловили думку, що генеральний прокурор України Юрій Луценко сказав неправду про передання йому послом США Марі Йованович списку "недоторканних". Такий висновок співробітники центру зробили після вивчення тексту листа, який було оприлюднено виданням The Hill, передають Патріоти України.

"Це єдиний документ, який надав журналістам генпрокурор на підтвердження своїх слів про так званий список недоторканних. Однак підписаний він був ще задовго до призначення Марі Йованович і стосувався сфабрикованої справи, що свого часу визнавав і сам Луценко", – ідеться в повідомленні.

У центрі розповіли, що йшлося про кримінальне провадження за фактом нібито розкрадання коштів Центром протидії корупції, яке 16 березня 2016 року почав "департамент Кононенка – Грановського". У ЦПК запевняють, що жодних коштів не отримували.

"Слідчі шукали $4,4 млн коштів американських платників податків, які, за їхньою версією, мали піти на реформу ГПУ. Уже 22 березня слідчі генпрокуратури фактично ввели в оману суд щодо виділення цих коштів до ЦПК та отримали дозвіл на доступ до рахунків організації, а пізніше і її контрагентів. Як наслідок ЦПК змушений був звертатися із заявою про злочин на слідчих та прокурора у цій справі", – ідеться в повідомленні.

У центрі зазначили, що тоді Генпрокуратуру не хвилювали факти відсутності претензій із боку уряду США про зникнення коштів американських платників податків в Україні. "Оскільки ЦПК ніколи не займався реформою прокуратури, це кримінальне провадження було банальним незаконним приводом для слідчих отримати доступ до банківських рахунків, операцій, фінансових і бухгалтерських документів організації", – вважають у ЦПК.

У ЦПК додали, що 4 квітня 2016 року заступник голови місії посольства США Джордж Кент надіслав лист заступнику генпрокурора Віктора Шокіна Юрію Столярчуку від імені тодішнього посла Джеффрі Паятта з роз'ясненням щодо фейкової справи про розкрадання коштів на реформу ГПУ. "Саме цей лист і передав американським журналістам Луценко в березні 2019 року", – повідомили в центрі.

За словами антикорупціонерів, навіть після цього листа Генпрокуратура отримала ще 11 постанов про тимчасовий доступ до документів організації, її контрагентів і донорів. У ЦПК нагадали, що Луценка було призначено на посаду генпрокурора 12 травня 2016 року, і того самого дня у Верховній Раді заявив, що справи проти ЦПК є "настільки дебільними, що вони ганьблять Генеральну прокуратуру України".

30 травня 2016 року справу у ГПУ закрили у зв'язку з відсутністю складу злочину. Марі Йованович розпочала виконувати обов'язки посла США в Україні тільки 29 серпня 2016 року. "Тобто перша зустріч посла Йованович із генпрокурором Луценком не могла відбутися раніше 29 серпня 2016 року, коли "дебільне" кримінальне провадження, яке "ганьбить Генеральну прокуратуру України", уже було закрито", – додали у Центрі протидії корупції.

В опублікованому 20 березня інтерв'ю телевізійній версії сайта The Hill Луценко заявив, що під час першої зустрічі з ним посол США в Україні Йованович передала йому перелік осіб, щодо яких не можна проводити розслідування. Діалог із посольством США відбувся у зв'язку з розслідуванням справи про розтрату технічної допомоги американського уряду на суму $4 млн, яку було призначено Генпрокуратурі України, але у відомство вона так і не надійшла, розповів Луценко.

Спікер Луценка Лариса Сарган заявляла, що у списку були імена народних депутатів, але відмовилася їх назвати. У коментарі The Hill представник Державного департаменту США назвав "відвертою фальсифікацією" твердження Луценка про передання йому послом списку людей, яких нібито не дозволено переслідувати. Речник Держдепу додав, що одразу після Революції гідності 2014 року Штати підтримували фундаментальну реформу сфери юстиції України, однак коли "політична воля для справжніх реформ у кількох генпрокурорів, що змінювали один одного, виявилася недостатньою", грошову допомогу було спрямовано на "продуктивніші проекти". У посольстві США в Україні повідомили, що заяви Луценка не відповідають дійсності і мають на меті підірвати репутацію посла Йованович.

Джерело: Гордон

"Будемо приділяти особливу увагу": Шойгу зібрався капітально розвивати ядерні сили

середа, 30 листопад 2022, 13:42

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що його відомство у 2023 році буде капітально розбудовувати ядерні сили РФ. Про це повідомило російське пропагандистське видання "РИА Новости", передають Патріоти України. "Наступного року особливу увагу приді...

Нещасні марно благають про допомогу: Маріупольці замерзають у власних будинках, у місті вже морози (фото)

середа, 30 листопад 2022, 13:00

Мешканці Маріуполя замерзають у власних будинках і благають про допомогу. Відповідні написи зробили жителі будинку на Морському бульварі, 66, пише міськрада у Telegram, передають Патріоти України. Зазначається, що у Маріуполі температура повітря опусти...