Стало відомо, чому безвіз для України затвердять на рівні міністрів сільського господарства

​Після затвердження міністрами відбудеться підписання і публікація рішення в Офіційному журналі ЄС.

Ілюстрація:уніан

11 травня міністри країн ЄС з питань сільського господарства і рибальства затвердять надання безвізового режиму для України. Про це з посиланням на власні джерела написав в Twitter брюссельський журналіст Радіо Свобода Рікард Йозвяк, передають Патріоти України.

"Міністри ЄС з сільського господарства та рибальства затвердять візову лібералізацію для України від 11 травня приблизно о 10 ранку. Це останній законодавчий крок перед підписанням на наступному тижні", - йдеться в повідомленні.

Після затвердження міністрами, відбудеться підписання і публікація рішення в Офіційному журналі ЄС. Безвіз фактично вступить в силу через 20 днів після опублікування - орієнтовно 11 червня.

Як пише Європейська правда, за розподілом компетенцій в ЄС питання безвізу повинні були б схвалювати міністри внутрішніх справ, проте в окремих випадках - коли проти не виступає жодна з країн-членів ЄС - питання виноситься для "технічного затвердження" на непрофільну Раду ЄС, оскільки це дозволяє не чекати зустрічі профільних міністрів і дещо прискорити процедуру.

Необхідно зауважити, що зараз український безвіз відсутній в порядку денному зустрічі міністрів. Питання безвізового режиму для ключових партнерів Євросоюзу, який перед тим отримує схвалення на вищому рівні, часто проходить саме таку процедуру.

Зокрема, безвіз для Молдови був затверджений в березні 2014 року міністрами транспорту і телекомунікацій, грузинський - в лютому 2017 року на міністерській зустрічі з питань енергетики.

Отримала "підвищення": Жителька Харківщини під час окупації очолила місцевий відділ ЖКГ

середа, 22 березень 2023, 11:45

51-річна чиновниця з Дворічної під час окупації отримала підвищення, інформують Патріоти України. Як встановили слідчі прокуратури, до війни жінка працювала спеціалісткою відділу житлового господарства, містобудування, архітектури та власності Дворічан...

Влаштували "бавовну": ЗСУ знищили склад із БК ворога на Кінбурнській косі і два дрони-розвідники

середа, 22 березень 2023, 11:05

Російські окупаційні війська на півдні України 21 березня зазнали втрат. Унаслідок влучних ударів знищено танк, два броньованих автомобілі та склад боєприпасів загарбників на Кінбурнській косі, передають Патріоти України. Також українські воїни приземл...