Стало відомо, чому безвіз для України затвердять на рівні міністрів сільського господарства

​Після затвердження міністрами відбудеться підписання і публікація рішення в Офіційному журналі ЄС.

Ілюстрація:уніан

11 травня міністри країн ЄС з питань сільського господарства і рибальства затвердять надання безвізового режиму для України. Про це з посиланням на власні джерела написав в Twitter брюссельський журналіст Радіо Свобода Рікард Йозвяк, передають Патріоти України.

"Міністри ЄС з сільського господарства та рибальства затвердять візову лібералізацію для України від 11 травня приблизно о 10 ранку. Це останній законодавчий крок перед підписанням на наступному тижні", - йдеться в повідомленні.

Після затвердження міністрами, відбудеться підписання і публікація рішення в Офіційному журналі ЄС. Безвіз фактично вступить в силу через 20 днів після опублікування - орієнтовно 11 червня.

Як пише Європейська правда, за розподілом компетенцій в ЄС питання безвізу повинні були б схвалювати міністри внутрішніх справ, проте в окремих випадках - коли проти не виступає жодна з країн-членів ЄС - питання виноситься для "технічного затвердження" на непрофільну Раду ЄС, оскільки це дозволяє не чекати зустрічі профільних міністрів і дещо прискорити процедуру.

Необхідно зауважити, що зараз український безвіз відсутній в порядку денному зустрічі міністрів. Питання безвізового режиму для ключових партнерів Євросоюзу, який перед тим отримує схвалення на вищому рівні, часто проходить саме таку процедуру.

Зокрема, безвіз для Молдови був затверджений в березні 2014 року міністрами транспорту і телекомунікацій, грузинський - в лютому 2017 року на міністерській зустрічі з питань енергетики.

Не дожив 9 днів до дня народження: Футболіст загинув від тяжких поранень, отриманих у бою з російськими окупантами

субота, 10 грудень 2022, 11:26

У боротьбі з російськими окупантами загинув вихованець футбольного клубу "Верес", молодий десантник із Рівненської області Андрій Каранюк. 3 грудня український захисник вступив у свій останній бій, передають Патріоти України. . Про трагедію на власній ...

Розплата неминуча: Росіяни можуть залишитися без частини ноутбуків, санкції також зачеплять військово-промисловий комплекс

субота, 10 грудень 2022, 10:55

Європейська комісія у новому пакеті санкцій запровадить обмеження проти "військово-промислового комплексу Росії". Крім того, обмеження стосуватимуться ноутбуків, жорстких дисків, камер та об'єктивів. Про це повідомляє видання POLITICO, передають Патріо...