Стало відомо, чому безвіз для України затвердять на рівні міністрів сільського господарства

​Після затвердження міністрами відбудеться підписання і публікація рішення в Офіційному журналі ЄС.

Ілюстрація:уніан

11 травня міністри країн ЄС з питань сільського господарства і рибальства затвердять надання безвізового режиму для України. Про це з посиланням на власні джерела написав в Twitter брюссельський журналіст Радіо Свобода Рікард Йозвяк, передають Патріоти України.

"Міністри ЄС з сільського господарства та рибальства затвердять візову лібералізацію для України від 11 травня приблизно о 10 ранку. Це останній законодавчий крок перед підписанням на наступному тижні", - йдеться в повідомленні.

Після затвердження міністрами, відбудеться підписання і публікація рішення в Офіційному журналі ЄС. Безвіз фактично вступить в силу через 20 днів після опублікування - орієнтовно 11 червня.

Як пише Європейська правда, за розподілом компетенцій в ЄС питання безвізу повинні були б схвалювати міністри внутрішніх справ, проте в окремих випадках - коли проти не виступає жодна з країн-членів ЄС - питання виноситься для "технічного затвердження" на непрофільну Раду ЄС, оскільки це дозволяє не чекати зустрічі профільних міністрів і дещо прискорити процедуру.

Необхідно зауважити, що зараз український безвіз відсутній в порядку денному зустрічі міністрів. Питання безвізового режиму для ключових партнерів Євросоюзу, який перед тим отримує схвалення на вищому рівні, часто проходить саме таку процедуру.

Зокрема, безвіз для Молдови був затверджений в березні 2014 року міністрами транспорту і телекомунікацій, грузинський - в лютому 2017 року на міністерській зустрічі з питань енергетики.

Знайшли "метод": На Уралі хочуть відправити двієчників на військові заводи

середа, 29 листопад 2023, 10:59

У Свердловській області хочуть відправити на військові заводи Уралу дев'ятикласників, які не склали державні іспити, передають Патріоти України. Як пише The Moscow Times, таку пропозицію розглядають Законодавчі збори області. Це назвали "можливістю осв...

"Помилки робляться "з усіх боків": The Economist написав про політичну гризню в Києві й падіння рейтингу Зеленського

середа, 29 листопад 2023, 10:57

"The Economist" пише, що паралельно з похмурою реальністю окопної війни стає дедалі більш напруженим "політичне поле битви" у Києві, президент Володимир Зеленський вбачає конкурента в головнокомандувачі ЗСУ Валерії Залужному, а політична гризня шкодить...