Стало відомо, чому в Росії так злякалися "перевероту" в Венесуелі

У разі приходу до влади у Венесуелі опозиційних сил, Росія може втратити контроль над нафтовою промисловістю країни. Про це розповіла фахівець з політики країн Латинської Америки, кандидат політичних наук Олександра Ковальова, повідомляють Патріоти України.

Вона нагадала про угоди, які в грудні 2018 року уряд Венесуели уклав з Росією - про істотні інвестиції в нафтовидобувну промисловість. За її словами, мова йде про значні контракти, які дадуть РФ дуже істотний вплив на венесуельську економіку, що дуже невигідно США.

"Мова йде про вплив не тільки в нафтовій, а взагалі в добувній промисловості. Росія хоче займатися в тому числі і видобутком золота. А Венесуела - надзвичайно важлива для США країна. Тобто ситуація назріла. Якщо опозиція прийде до влади, то, напевно, оскаржить ці угоди з Росією, щоб повернути собі контроль над нафтовою промисловістю. І Росія навіть може втратити ці гроші, якщо Венесуела вже їх отримала і вирішить не повертати. тобто в певному плані нинішні події навіть на руку Венесуелі", - пояснила експерт.

На думку Ковальової, спроба перевороту пов'язана саме з цими угодами.

"Адже Мадуро обрали президентом ще в травні 2018 року, а 10 січня відбулася тільки інавгурація - тобто формальність, яка нічого не змінювала. Хуана Гуайдо обрали головою Національної асамблеї 5 січня, і те, що очолив парламент саме він, було досить випадковим, тому що раніше він був невідомим політиком для Венесуели. І дуже впливовим він став всього за кілька днів, проголосивши себе як глава Національної асамблеї тимчасовим президентом. Конституція Венесуели передбачає таку можливість, якщо президент не виконує свої обов'язки", - зазначила вона.

Нагадаємо, що багато російських ЗМІ і політики негативно сприйняли масові протести в Венесуелі, називаючи їх "держпереворотом". Також про сітуаіі висловився президент РФ Володимир Путін в телефонній розмові з диктатором Ніколасом Мадуро. Він назвав протести деструктивними і спровокованими зовнішнім втручанням.

Джерело: Апостроф

З архіву ПУ. "Зняв з себе автомат, польову куртку з погонами, взяв дві гранати, пістолет і сказав: "У мене вже дорослий син. А ви повинні виростити своїх дітей": Невідомі подвиги генерала Грицака в АТО

субота, 18 вересень 2021, 23:05

"Російська весна" намагалась завершитись парадом "народних республік". Потрібен був новий рішучий та відчайдушний керівник АТО, спроможний призупинити цю вакханалію. Ним став генерал Грицак. Про внесок Василя Грицака в історію російсько-української вій...

Терористи проводять навчання і готуються атакувати Станицю Луганську і Щастя

субота, 18 вересень 2021, 23:03

Президент Володимир Зеленський не виключає загострення та широкомасштабної війни РФ проти України. В Кремлі слова Зеленського сприйняли із жалем і зазначили, що "не хотіли б вдаватися до якихось апокаліптичних очікувань". Російсько-терористичні війська...